Skoči do osrednje vsebine

Vprašanje:

Težave z hrano

Tema: Čustva, Motnje hranjenja, Prehrana in gibanje, Telesna samopodoba

  • Hr

    Hrana

    Hrana

    Objavljeno: 21 jun. 2026 10:06

    Bom kr na začetku povedla, da že imam psihologinjo in psihiatrinjo na czdom, ampak ker bom kmalu 19 in z tem tudi končujem termine pri njih, sem se obrnila na vas.

    Kako se soočati z hrano? Bom kr povedla da imam preveč kg že od kar vem za sebe. Nikoli jih nisem mogla zgubit ampak vse se je začelo v koncu OŠ kjer nisem več malcala v šoli zaradi sramu, tudi zdaj ne morem pred drugimi jest. Ampak zdaj je že tudi tako, da nočem jest uspe mi kak dan potem pa se spet tako najem da se sovražim ker sem tolk pojedla. Nikakor ne morem normalno jest. Vedno je tist sram. 
    Tudi vsi zdravniki mi govorijo "shujsaj" ampak ne vem kaj se lahko naredim. Gibam se vsak dan jem razmeroma zdravo ampak ne grem več kot za 1/2 kg dol. Je mogoče kriv tudi PCOS? Še bolj se zredim če nič ne jem ali pa malo, kar mi tud ni jasno. Ker ko slišim sošolke kako morjo shujšat 2,3kg in sam nekaj dni jejo stiropor in so že na željeni teži.

    Nikakor tega ne upam povedati psihologinji ali psihijatrinji, ker me je sram. Doma tudi nimamo nekaj najboljših pogojev pri hrani (moja dva ne želita jest zdravo, skoraj vsaki dan bi samo hrenovke....) pri tem si js sama delam hrano na obroke + štejem kalorije, ampak ne morem se znebit teh kg. Kmalu bom na 100+ kg in to z normalnim gibanjem , zdravo hrano. 
    Že zaradi tega, ne morem gledati sebe, ker mi gredo vsi kg v boke in bredre in potem naj še kopujem oblačila če hlač skoraj nikjer ne dobim majco pa mam M????.

    Se je kakšen drugi nacrt razen štetja kalorij in veliko gibanja. To majn žri pri meni ne pomaga????

  • Anonimno

    Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.

  • Brezplačno

    Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.

  • Strokovno

    V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.

Obrazec, kjer lahko zastaviš vprašanje

Vpiši vzdevek. Uporabiš lahko: črke slovenske abecede, številke, presledek, - in _

Izberi spol. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Vpiši svojo starost. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Ne najdeš odgovora?

Zastavi vprašanje

Mobilna navigacija