Skoči do osrednje vsebine

Vprašanje:

težava obraza

Tema: Zdravje in bolezni

  • ka

    katrin300

    katrin300

    Objavljeno: 25 nov. 2024 15:58

    imam akne in mozolje in ne vem kak se jih znebit,ne vem kva naj naredim ali uporabim prosim pomagajte mi.Res nemam pojma kaj naj naredim ,da bom imela čisto kožo.

  • Uredništvo

    Maja Nose Mijanović

    Objavljeno: 26 nov. 2024 10:42

    Odgovor svetovalke:

    Pozdravljena.

    Gre za hormonsko neravnovesje v tvojem telesu, akne se bodo umirile šele, ko bodo hormoni malo bolj umirjeni. Kar lahko storiš je ustrezna nega - ne uporabljaj mila, ki preveč sušijo, saj s tem dosežeš še dodatno prekomerno izločanje maščob iz kože. Predlagam Cerave.

    Dermatologi pri hudih, globokih mozoljih, ki se kar ne umirijo, predpišejo za nekaj časa antibiotike, sistemsko in lokalno ali celo retinoide, ki pa imajo več stranskih učinkov.

    Dokler vzrok nastajanja ne bo odstranjen - se pravi puberteta - težave ne bodo izginile. Poskrbi tudi, da dovolj piješ in se zdravo prehranjuješ. Kožo si umivaj 2x na dan.

     

    Srečno.

    Maja Nose Mijanović, dr. med., specialistka infektologije

  • Anonimno

    Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.

  • Brezplačno

    Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.

  • Strokovno

    V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.

Obrazec, kjer lahko zastaviš vprašanje

Vpiši vzdevek. Uporabiš lahko: črke slovenske abecede, številke, presledek, - in _

Izberi spol. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Vpiši svojo starost. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Ne najdeš odgovora?

Zastavi vprašanje