Skoči do osrednje vsebine

Vprašanje:

Sem premalo kritična?

Tema: Razmišljam in imam stališča

  • Av

    Avtobus ob treh

    Avtobus ob treh

    Objavljeno: 02 jun. 2026 22:52

    Jaz nimam nič proti nikomur. Nikoli ne zamerim stvari, takoj sprejmem opravičilo... 

    Sprejemam vse ljudi in me ne moti če so: bisexual, geji, lejzbike, trans, polysexual, pansexual, non-binary... theriani ali furry.

    Sem premalo kritična do sveta, ker nič nimam proti nikomur?? :(

  • Uredništvo

    Urška Otrin

    Objavljeno: 04 jun. 2026 23:14

    Odgovor svetovalca:

    Pozdravljena,

    sprašuješ se, ali si premalo kritična do sveta, ker ne obsojaš drugačnih od sebe in si sprejemajoča do vseh ljudi.

    Moj odgovor bo kratek, saj ti želim predati preprosto in jasno sporočilo: drago dekle, popolnoma nič ni narobe s tem, da si sprejemajoča in nekritična do soljudi. Nasprotno, to je lastnost, na katero si lahko zelo ponosna in jo lahko s pridom deliš in kažeš svetu. 

    Razumem te, da imaš lahko kdaj občutek, da je s tabo nekaj narobe, ker se do nobene oblike spolne usmerjenosti, subkulture oz. “drugačnih” ljudi ne opredeljuješ negativistično. Dandanes lahko včasih obvelja zmotno prepričanje, da moramo o vsaki stvari imeti mnenje, pogosto se ljudje med seboj celo povezujemo, spoprijateljimo glede na to, kakšno mnenje imamo o določeni vsebini, skupini ljudi ipd. Ne glede na ta pritisk, ki ga morda čutiš od zunaj, te spodbujam, da ohranjaš svojo odprtost in jo, v kolikor se ti to zdi možno in izvedljivo, deliš s svojimi vrstniki, prijatelji, bližnjimi in še njih “nalezeš” te lepe lastnosti. :)

    Bodi dobro,

    Urška Otrin, mag. psihologije

  • Anonimno

    Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.

  • Brezplačno

    Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.

  • Strokovno

    V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.

Obrazec, kjer lahko zastaviš vprašanje

Vpiši vzdevek. Uporabiš lahko: črke slovenske abecede, številke, presledek, - in _

Izberi spol. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Vpiši svojo starost. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Ne najdeš odgovora?

Zastavi vprašanje

Mobilna navigacija