Skoči do osrednje vsebine

Vprašanje:

Ponavljanje letnika na faksu

Tema: Moj poklic, moja prihodnost

  • Gu

    Gugu

    Gugu

    Objavljeno: 18 mar. 2024 18:39

    Pozdravlejni,

    lansko leto sem se vpisla na fakulteto za upravo. Faksu nisem dajal prevec pozornosti in zato nisem opravila niti enega izpita. Letos bi se rada ponovno vpisala v prvi letnik, ampak naj ne bi imela narejnih pogojev in bi zato izgubila status študenta. Zanima me, če se lahko kljub temu, da nimam narejenga nobenga izpita, ponovno vpišem v prvi letnik in obdržim status. 

  • Lu

    Lukas

    Lukas

    Objavljeno: 19 mar. 2024 21:16

    Zdravo!

    Fakultete in (ponovni) vpisi v letnik znajo bit rahlo komplicirani, tako da se bom potrudil kar se da najbolje razložiti situacijo. Na faksu so vpisi v višji letnik ali ponoven vpis v trenutni letnik povezani s tem koliko kreditnih točk (KT) (KT so označene tudi kot ECTS točke, če kje zaslediš to) si zbrala. Če si jih zbrala zadosti, potem se lahko vpišeš, drugače se ne moraš. Pogoji koliko KT moraš zbrati so seveda odvisni od tega, ali želiš vpis v višji letnik, ali pa moraš ponavljati letnik.

    Če si zdaj pogledamo tvoj specifični primer, na Fakulteti za upravo je situacija sledeča. Za napredovanje v 2. letnik potrebuješ 52 KT, za ponovni vpis v 1. letnik pa 30 KT. Če toliko točk nimaš, kolikor vem žal ne moraš vpisati niti ponavljanja letnika, razen če izpolnjuješ katerega od upravičenih razlogov za podaljšanje statusa študenta (razlogi so navedeni na spletni strani). Če je res, kar si rekla in nimaš opravljenega nobenega izpita, potem verjetno ponovni vpis v 1. letnik na tvojem trenutnem programu ne bo mogoč. Če te zanima kaj več, si lahko prebereš tole stran, od koder sem tudi črpal svoje informacije.

    Ne pozabi pa vseeno, da se lahko vsak študent enkrat v času študija (v kolikor še ni ponavljal letnika) vpiše tudi na drug študijski program, kjer začne znova. To vključuje tudi kakšnega od drugih programov na fakulteti, kjer že trenutno študiraš.

    Če te še kaj zanima, bom še z veseljem odgovoril, drugače pa ti želim veliko sreče in uspehov pri nadaljnem študiju.

    Lukas

  • Uredništvo

    Urška Koštomaj

    Objavljeno: 22 mar. 2024 11:01

    Odgovor svetovalke:

    Pozdravljena, 

    mislim, da ti je zelo dobro odgovoril že prehodnik, zato ne bom še enkrat pisala enakega odgovora. 

    V vsakem primeru se lahko v primeru vprašanj obrneš na referat na vaši fakulteti, kjer ti bodo dali točne informacije. 

    Želim ti vse dobro!

    Urška Koštomaj, mag. psihologije

  • Anonimno

    Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.

  • Brezplačno

    Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.

  • Strokovno

    V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.

Obrazec, kjer lahko zastaviš vprašanje

Vpiši vzdevek. Uporabiš lahko: črke slovenske abecede, številke, presledek, - in _

Izberi spol. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Vpiši svojo starost. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Ne najdeš odgovora?

Zastavi vprašanje