Vprašanje:
Nasilje
Tema: Nasilje
-
zv
zvezdica3993
zvezdica3993
Objavljeno: 17 mar. 2026 09:50
Nekdo mi je grozil, da me bo pretepel. Kaj naj storim? Ne upam povedati nikomur, ker mi je to povedal.
-
Uredništvo
Urška Meolic Kotnik
Objavljeno: 17 mar. 2026 18:50
Odgovor svetovalke:
Pozdravljena,
zbrala si kar nekaj poguma, da si se s svojo težavo obrnila na nas.
Kar si opisala, je grožnja in jo je potrebno povedati odrasli osebi, ki ti bo lahko pomagala. Ta oseba je povedala, da tega ne smeš nikomur govoriti, kajti ve, da to, da ti grozi, lahko pride do policije ter ima potem sam/a težave. S tem, da ti je to povedal/a, želi s tabo manipulirati in te držati v prijemu, da se ne bi ti postavila zase in ukrepala.
Spodbudila bi te, da odrasli osebi, ki ji zaupaš, poveš o tem, da te nekdo želi pretepsti in da te je tega strah. Verjamem, da ti ni prijetno in imaš v ozadju strah, kaj se ti lahko zgodi. Ampak z molkom mu/ji boš dala večjo moč in uvid, da te je strah in da lahko s tabo dela, kar si želi. Če boš pa vključila nekoga, ki mu zaupaš, najsi so to starši ali učitelji v šoli, bo zadeva z grožnjo lahko šla naprej v obravnavo in ta bo moral za to odgovarjati.
Resnično ti želim, da bi zmogla o tem nekomu bližnjemu v živo povedati in da boste ukrepali v smer, da se bo zadevo obravnavalo.
Lep pozdravUrška Meolic Kotnik, mag. psihologije
Citiraj
Za lajkanje se prijavite ali ustvarite račun TUKAJ.
-
Anonimno
Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.
-
Brezplačno
Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.
-
Strokovno
V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.