Skoči do osrednje vsebine

Vprašanje:

Nasilje

Tema: Čustva, Nasilje, Samomor

  • pr

    princes01

    princes01

    Objavljeno: 24 jul. 2024 23:33

    Vsebina je skrita.

  • Uredništvo

    Urška Stepišnik

    Objavljeno: 29 jul. 2024 13:49

    Odgovor svetovalke:

    Lepo pozdravjena.

    Zelo si pogumna, da si delila svoje občutke in svojo stisko. Želim, da veš, da nisi sama in da obstajajo ljudje, ki ti želijo in lahko pomagajo.

    Profesor športne vzgoje je že pokazal, da mu je mar zate in da ti želi pomagati. Pomembno je, da mu še naprej zaupaš in se z njim pogovarjaš o svojih občutkih in težavah. Poleg tega poskusi najti še kakšno drugo odraslo osebo, ki ji zaupaš – to je lahko drugi profesor, šolska svetovalna delavka ali starš.

    V situacijah, ko se počutiš tako obupano, je zelo pomembno, da poiščeš pomoč strokovnjaka. Psiholog ali terapevt ti lahko pomagata pri soočanju s stresom, žalostjo in občutki osamljenosti. Če ne veš, kje začeti, se obrni na šolsko svetovalno službo, ki ti lahko pomaga najti primernega strokovnjaka. Na tej spletni strani lahko tudi sama preveriš, katera lokacija je najbližje tvojemu kraju.

    Čeprav se ti zdi, da razredna ura ni prinesla izboljšanja, je pomembno, da še naprej opozarjaš na težave. Povej šolski svetovalni delavki ali ravnatelju, kaj se dogaja, in vztrajaj pri tem, da šola ukrepa. Imajo dolžnost, da zagotovijo varno in spodbudno okolje za vse učence. Morda bi pomagalo že, da ti omogočijo preusmeritev v vzporedni razred.

    Včasih je pomembno in koristno, da so  v dogajanje vključeni tudi starši. Povej jim, kaj se dogaja, in jih prosi za podporo. Skupaj lahko poiščete rešitve in dodatno pomoč.

    Poskusi se vključiti v aktivnosti, ki te veselijo in kjer se počutiš sprejeto. To je lahko šport, glasba, umetnost ali katera koli druga dejavnost. Tako boš lažje našla nove prijatelje in se odmaknila od negativnega okolja ter gradila svojo samozavest in samopodobo.

    In kar je najpomembneje - ne odnehaj. Prosim, ne izgubi upanja. Situacija se lahko izboljša, tudi če se zdaj zdi zelo težko. Okoli tebe so ljudje, ki ti želijo pomagati, in obstajajo poti, ki lahko izboljšajo tvojo situacijo.

    Če se kadarkoli počutiš resnično obupano in se bojiš zase, takoj poišči pomoč. Obrni se na zaupanja vredno osebo, pokliči krizni center ali celo obišči urgenco, če je potrebno.

    Želim ti vse najboljše in verjamem, da lahko premagaš te izzive z ustrezno podporo in pomočjo.

    S toplimi pozdravi,

    Urška Stepišnik, dipl. m. s. in mag. prof. socialne pedagogike

  • Anonimno

    Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.

  • Brezplačno

    Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.

  • Strokovno

    V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.

Obrazec, kjer lahko zastaviš vprašanje

Vpiši vzdevek. Uporabiš lahko: črke slovenske abecede, številke, presledek, - in _

Izberi spol. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Vpiši svojo starost. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Ne najdeš odgovora?

Zastavi vprašanje