Vprašanje:
Mh
Tema: Motnje hranjenja, Prehrana in gibanje
-
Is
Issues
Issues
Objavljeno: 28 feb. 2023 09:22
Je normalno da po tem ko sem nekaj mesecev bruhala samo takrat ko sem pojedla vec kot obicajno, mam zdaj vesno mocnejsi tisti obcutek al potrebo da bruham vedno bolj pogosto, zadnje case tudi za zdrave obroke normalne kolicine?
-
Uredništvo
Lucija Gobov
Objavljeno: 28 feb. 2023 16:18
Odgovor svetovalke:
Pozdravljena,
nobeno bruhanje ni normalno! Vedno je bolezenski znak. Pri večini ljudi nastopi redkokdaj, zaradi težav z želodcem. Pri tistih, ki si ga sami sprožajo po hranjenju, pa gre za globlje psihogene težave, kar imenujemo bulimija. Mnogi se še sami ne zavedajo, kaj jih je pripeljalo do tega in je potreben razgovor s strokovnjakom, da to spoznajo. Želja po hujšanju je prepovršen razlog.
Priporočam ti, da poiščeš psihološko pomoč. Oglasi se k svoji zdravnici, ki ti bo pomagala najti ustrezno pomoč. Lahko tudi ponovno pišeš in ti bo odgovorila psihologinja. Vendar poskusi opisati svoje težave, nezadovoljstvo, stiske, ki te silijo k bruhanju in uničevanju zdravja.
Vse dobro ti želim.
Lucija Gobov, dr. med., specialistka pediatrije
Citiraj
Za lajkanje se prijavite ali ustvarite račun TUKAJ.
-
Anonimno
Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.
-
Brezplačno
Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.
-
Strokovno
V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.