Skoči do osrednje vsebine

Vprašanje:

Kava

Tema: Spanje

  • No

    Nova

    Nova

    Objavljeno: 21 maj 2025 08:27

    Pozdravljeni. Imam skoraj 20 let in zadnje case veckrat popijem kavo (prej nisem nikoli). Popijem jo kar dosti (3dl crne) in predvsem zaradi okusa, ampak tudi ker naj bi dvignila energijo. Meni se pa po kavi spi in sem za nic. Zakaj? Bi morala vec spiti?

  • Bo

    Bond007

    Bond007

    Objavljeno: 21 maj 2025 10:03

    Kava ima na različne ljudi različne učinke.

    Manj. Morala bi jo piti manj če nočeš da te uspava.

  • Uredništvo

    Miljen Vidaković

    Objavljeno: 25 maj 2025 12:25

    Odgovor svetovalca:

    Zdravo.

    Kofein, ucinkovina v kavi, ima lahko paradoksalen ucinek, pa tudi prevelik odmerek lahko povzroci omotico, vrtoglavico, razbijanje srca. To si lahko vse preberes na internetu. 3dcl je prej prevec kot pa premalo... Pomembno je tudi, kdaj spijes kavo. Kava prav tako ni nadomestilo za hrano in tekocino. Vec je faktorjev... Vsekakor bo telesna dejavnost dvignila raven energije- vsaj obicajno jo. 

    lp

    Miljen Vidaković, dr. med, specialist družinske medicine

  • Anonimno

    Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.

  • Brezplačno

    Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.

  • Strokovno

    V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.

Obrazec, kjer lahko zastaviš vprašanje

Vpiši vzdevek. Uporabiš lahko: črke slovenske abecede, številke, presledek, - in _

Izberi spol. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Vpiši svojo starost. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Ne najdeš odgovora?

Zastavi vprašanje