Skoči do osrednje vsebine

Vprašanje:

Dejtanje

Tema: Ljubezen in zaljubljenost

  • Ga

    Gal

    Gal

    Objavljeno: 29 apr. 2026 21:02

    Zdravo

    Js 15let star. I, mam eno situacijo. Mam punco na pou ko, mama pa Use pac. Objemam se ono pou objemam se ko sedima pa to. Zj, mene zanima k sma friends with benefits kok za nema dejtat.

    Hvla za odgovor

  • kr

    kr_ena_1

    kr_ena_1

    Objavljeno: 30 apr. 2026 15:49

    hkhm, a s ti prebrau za sabo, predn si stisnu Pošlji

    ker nevem če je kermu od svetovalceu tle kej jasn.... pa probejmo

    maš punco s ktero se objemaš pa to in zdej bi rd da začneta dejtat?

    Ja na dejt jo povab, ane :-)))

  • Uredništvo

    Urška Horvat

    Objavljeno: 02 maj 2026 00:02

    Odgovor svetovalke:

    Pozdravljen,

    če prav razumem, praviš, da imaš v šoli punco, s katero sta si blizu in se objemata, in da te zanima, ali to pomeni, da sta “friends with benefits” oziroma ali to pomeni, da »dejtata« ali sta v zvezi.

    “Friends with benefits” običajno pomeni odnos, kjer imata osebi spolne odnose, brez klasične partnerske zveze in brez jasne čustvene zaveze. Pri vaju pa opisuješ predvsem bližino in objemanje, ne pa nujno dogovor o takem tipu odnosa.

    Zato je bolj pomembno vprašanje, kot kako se to imenuje, to, kaj si vsak od vaju želi. Ali sta samo prijatelja, ki sta si blizu, ali si kdo od vaju želi tudi zvezo in več jasnosti.

    Če ti to ni čisto jasno, je najbolj zdravo, da se o tem pogovoriš z njo. Tako bosta oba vedela, pri čem sta, in se lažje izognila zmedi ali temu, da bi kdo stvari razumel drugače in bil kasneje razočaran.

    Vse dobro.

    Urška Horvat, dipl. psihologinja (UN)

  • Anonimno

    Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.

  • Brezplačno

    Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.

  • Strokovno

    V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.

Obrazec, kjer lahko zastaviš vprašanje

Vpiši vzdevek. Uporabiš lahko: črke slovenske abecede, številke, presledek, - in _

Izberi spol. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Vpiši svojo starost. Ta podatek je pomemben za svetovalca in ne bo javno objavljen. Če podatka ne želiš navesti, to spoštujemo.

Ne najdeš odgovora?

Zastavi vprašanje

Mobilna navigacija