Vprašanje:
Bolečina pri penetraciji
Tema: Spolno zdravje
-
Mi
Mini
Mini
Objavljeno: 02 avg. 2023 23:59
Zdravo!
V zadnjih mesecih sem se z antibiotiki zdravila za vnetje mehurja in posledično začela dobivati kronične vaginalne infekcije.
Danes sem bila pri ginekologinji, ker nekateri simptomi niso izginili: pritisk na območju in večja občutljivost kože/neprijeten občutek. Zdravnica mi je povedala, da bodo te težave verjetno izginile, ko natreniram mehur. Da včasih simptomi nekaj časa še trajajo, tudi ko so težave z mehurjem/vaginalne infekcije odpravljene.
Že kak mesec nisem imela penetrativih spolnih odnosov s svojim fantom. Skrbi me, da bo neprijetno in bo bolelo. Nimam težave z vzburjenjem ali vlažnostjo in v več kot letu in pol najinega odnosa, ni nikoli bolelo - do zadnjega seksa julija. Preizkušam s prstom in zdi se mi, da je moja vagina še zmeraj razdražena.
Kaj naj naredim? Moram samo počakati? Obstaja kakšna priprava, ki bi lahko pomagala?
-
Uredništvo
Tinkara Srnovršnik
Objavljeno: 10 avg. 2023 17:14
Odgovor svetovalke:
Pozdravljena,
če imaš občutek, da vnetja še niso čisto pozdravljena, potem s spolnimi odnosi še počakaj.
Lep pozdrav.
Tinkara Srnovršnik, dr. med., specialistka ginekologije in porodništva
Citiraj
Za lajkanje se prijavite ali ustvarite račun TUKAJ.
-
Anonimno
Zagotavljamo ti anonimnost, zato lahko brez skrbi zastaviš vprašanje. Tvojih osebnih podatkov ne objavljamo javno.
-
Brezplačno
Nič ne stane! Na tvoja vprašanja bodo strokovnjaki odgovorili brezplačno.
-
Strokovno
V spletni svetovalnici je na voljo ekipa strokovnjakov, ki jim lahko zaupaš. Med njimi so zdravniki, psihologi in drugi strokovni sodelavci.