Britje tam doli

Vprašanja na tosemjaz.net.
Kristina17

Britje tam doli

ObjavaNapisal Kristina17 » 15 Nov 2020 23:19

Hoj,
Sama sem z britjem nog in intimnih delov kar zgodaj zacela, a imam konstantno en problem. Po britju tam doli sem mi skoks rdece pike pojavljao pa malo vname koza ni ravno mehka. Pa se upoštevam use predpise za britje:čista britvica, pod vodo, dovolj kratke dlake...use mozno. Probala sem usa mozne stvari kako briti in mazila pa se kar koza ni ok. Zdaj ko je tale karantena sem britje dala na pavzo da se koza malo umiri. Uglavnm kak rešitev proti rdecim pikcam in vnetju pr britju in vsem ostalim stvatem....?
Hvala
Lp K
lolalala

Re: Britje tam doli

ObjavaNapisal lolalala » 16 Nov 2020 13:13

Na zalost se moras s pikicami sprijaznit, ce se brijes, ker prakticno nenehno iritiras kozo na ta nacin. Predlagam ti, da poskusis z depilacijo, sicer je na zacetku malo bolece, ampak potem se ti dlake zredcijo, dosti manj trde so in veliko vec casa rabijo, da zopet zrastejo. Na voljo imas ogromno moznosti, od trakov, krem, depilatorja, epilatorja ali pa profesionalno opravljeno delo pri kozmeticarki... osebno bi ti predlagala, da das vse skupaj najprej malo na pavzo v tem obdobju, da se ti koza umiri, potem pa gres mogoce h kozmeticarki (pocakaj da imajo dlake vsaj 1cm, drugace jih tezje pobere). Brazilska depilacija na intimnem predelu najmanj iritira kozo in najvec casa ostane koza gladka in mehka, meni je res neverjetno izboljsala situacijo, pa sem imela veliko casa podobne probleme kot ti. Upam, da sem ti pomagala. Lp
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 16 Nov 2020 16:05

Odgovor svetovalke

Živjo!

Veliko žensk in moških, ki se brijejo se srečujejo s podobnimi težavami. Pojav rdečih pikic je reakcija kože, ni nevarna ali bolezenska, je pa estetsko moteča. Vidim, da si poskusila že več stvari, a ti do sedaj ni nobena pomagala. Žal tudi jaz ne poznam čudežnih krem in dodatkov, ki bi umirile kožo in preprečile pojav rdečih pikic. Svetujem, da poskušiš z drugimi metodami odstranjevanja dlačic, vsekakor pa da vedno skrbiš za higiensko neoporečne pripomočke.

Srečno!
Katarina Zemljak, dr. med.
Dep krema

ObjavaNapisal Dep krema » 22 Nov 2020 13:07

Hejlaa
Nekoc sem bila na cisttt istem kot ti vedno ko sem se brila tam spodaj sem dobila ogromno pikic in zato sem prenehala s britjem in začela uporabljati depilacijsko kremo in je res odlicnaa in od takrat naprej sploh nimam vec pikic in koza je mehka tako da ti priporocam da probas. Lp