PROSIM ŠE DANES!JUTRI BO PREPOZNO!

Vprašanja na tosemjaz.net.
x!y!w!ž!z!č!c!š!s!::tsj

PROSIM ŠE DANES!JUTRI BO PREPOZNO!

ObjavaNapisal x!y!w!ž!z!č!c!š!s!::tsj » 24 Nov 2002 10:34

hey!
ne morem več!na koncu sem!zdaj jočem!rada bi nasvet strokovnjaka!NASVET STROKOVNJAKA KER DRUGA NE POMAGA!
tak je na stvari:moja kolegica bo odšla!!!!!gre od doma!!!!!
v tujo državo!!!!sliši se ful smešno pa si mislite da to ji itak nebo uspelo!!!!sam.....BO JI!!!!verjemite!!best frendice sma že 3 leta in poznam je predobro!!!spoznala je super fanta!!!!on ma doma ful probleme!!RES FUUUULLLL!!!!ne smem povedat kaj ker lahko da me bo prepoznala,saj ona tut dostkrat zahaja na toto stran!!!jaz ne vem kaj naj naredim!!!govorim ji miljon stvari,jo preprečujom,vse sem že probala....doma se krega pravi mi da jo stari psihično uničujejo!!!jaz vem!!!ona vse tak resno vzame!vsako bedarijo!!!in zaj mislita skup odit!!!sej ma probleme,jo zastopim!!sam ne morte kr it!!!js se bom stran spravla če ona gre,ker ne morem brez nje živet!!!
kak jo naj prepričam?????
da jo majo doma radi,da jim ni vseeno,da je življenje lepo,da more končat šolo,da bom jaz hin?????
kako????
PROSIM POMAGAJTE!!!

hvala!!!

lp!
Lejla::tsj

Re: PROSIM ŠE DANES!JUTRI BO PREPOZNO!

ObjavaNapisal Lejla::tsj » 25 Nov 2002 14:26

Sory, to je res FAK!

Dej jo zadrž, povej slabe stranui pobega (?) od doma!

Sory, ker ti nisem dala nobenega konkratnega odgovora. Good luck, Eva
Lejla::tsj

ObjavaNapisal Lejla::tsj » 25 Nov 2002 14:26

Sory, to je res FAK!

Dej jo zadrž, povej slabe stranui pobega (?) od doma!

Sory, ker ti nisem dala nobenega konkratnega odgovora. Good luck, Eva
odgovor svetovalca::tsj

ObjavaNapisal odgovor svetovalca::tsj » 26 Nov 2002 12:08

V tvojem pismu se prepletata skrb za prijateljičino prihodnost in žalost ob njenem morebitnem odhodu.

Če je njen fant res super je ne bo spravljal v težave, ampak ji bo stal ob strani. Praviš, da ima veliko problemov, to pa utegne stvari poslabšati, saj sta dva pogumnejša kot en sam. Nimam prave predstave, kaj nameravati početi v tujini, zato ti lahko predlagam le, da se o tem poskušaš pogovoriti z njima. V tem pogovoru bi jima morala prisluhniti in jima čim manj ugovarjati. Vse kar lahko storiš je, da prijateljici poveš, kako osamljena boš, če bo odšla stran in bi si le dopisovali in se pogovarjali po telefonu. Poveš ji lahko, da si želiš pogostih osebnih srečanj z njo. Morda ima prijateljica kake ugodne možnosti v tujini in njena varianta sploh ni slaba. Zelo verjetno se mi zdi, da si bo prijateljica kmalu premislila in misel na beg iz družine opustila.

Lepo te pozdravljam!
Matej Žnuderl, univ. dipl. psiholog
Sisi::tsj

ObjavaNapisal Sisi::tsj » 10 Dec 2002 21:37

takim ljudem ne moreš pomagat.probi jo prepričat,će pa ne bo šlo pa jo pusti ,če res na more živet več tu.ampak pomojem mnenju se bo kmalu vrnila.s kom pagre?/h kom gre?