ljubezen

Vprašanja na tosemjaz.net.
mateja::tsj

ljubezen

ObjavaNapisal mateja::tsj » 31 Maj 2002 21:20

čao! mene pa nekaj "žre".zadnjič sem dobila št. od mobija enega Nejca iz popostars ki je trenutno zelo znan med mladimi!!številke naj nebi dajala komu, zato me večina prijatelic na nek način sovraži!no v glavnem poklicala sem Nejca in pogovarjala sva se zelo dolgo vendar mi ni hotel skoraj nič povedati, vendar sem se sprijaznila s tem, da pač ne more zaupati nekomu, ki ga prvič sliši.najbolj me je pa bolelo in me še boli to, da mi skoraj nič ni verjel.govoril je v smislu da sem že devala njegovo cifro okol...pa nisem, ker mu nebi nikoli naredila česa takšnega.rada bi mu zaupala in ga imela za prijatelja pa se bojim, da on ne bo mogel zaupati meni. čeprav ne poznam razloga.zdi se mi zelo v redu fant in nadvse si želim biti njegova prijateljica in upam da bi bo le uspelo pridobiti njegovo zaupanje.rada bi dokazala, da nism takšna kot on misli da sem.ampak moje vprašanje se glasi:KAKO?
odgovor svetovalca::tsj

Re: ljubezen

ObjavaNapisal odgovor svetovalca::tsj » 04 Jun 2002 09:00

Odgovor na tvoje kratko vprašanje je lahko zelo kratek - s potrpežljivostjo in vztrajnostjo.
S tem mislim, da se še naprej pogovarjaš z njim, kljub njegovim dvomom vate se navdušuješ nad njimi in kažeš zanimanje zanj. Seveda ostaneš še naprej pri sklepu, da telefonske štev. ne posreduješ naprej, ker si tako želi on. Veliko uspeha ti želim in te pozdravljam.

Matej Žnuderl, univ. dipl. psiholog
mala::tsj

ObjavaNapisal mala::tsj » 08 Jun 2002 11:16

ŽIVJO! Zalubljena sem v sosošolca, ki je zelo sramežljiv in postane takoj rdeč. Moj sestrič hodi v 8. razred in trenira fuzbal tako kot sosošolec. Je zelo luškan in ga je sestrič vprašu če bi hodu z mano pa je reku da neve. Zdaj sem se začela malo družit z njim vendar mislim da preveč izstopam.!!!!

Drugi problem je da sem bila na morju zalublena v fanta ki je kadil in da bi mu bila všeč sem začela tudi jaz kaditi. Hodi v 8. razred jaz pa sem mu rekla da v 6.tega (če prav hodim v peti razred).

Tretij problem je da sem premalo razvita. Imam zelo male prsi in se (sama sebi zdim debela) čeprav mi govorijo da nisem visoka sem 150 cm in tehtam 35 kg. Rada bi jih imela 30 kg, vendar nemorem nehati jesti.

Četrti pa je da mi je všeš nekdo iz ene skupine. Vendar vem da ga ne bom nikoli osvojila ampak je zeloooo luškan.

POMAGAJTE MI IN MI ODGOVORITE NA VSE VPRAŠANJA!!!!!!!!!!!!!!
mala::tsj

ObjavaNapisal mala::tsj » 08 Jun 2002 11:20

ŽIVJO! Zalubljena sem v sosošolca, ki je zelo sramežljiv in postane takoj rdeč. Moj sestrič hodi v 8. razred in trenira fuzbal tako kot sosošolec. Je zelo luškan in ga je sestrič vprašu če bi hodu z mano pa je reku da neve. Zdaj sem se začela malo družit z njim vendar mislim da preveč izstopam.!!!!

Drugi problem je da sem bila na morju zalublena v fanta ki je kadil in da bi mu bila všeč sem začela tudi jaz kaditi. Hodi v 8. razred jaz pa sem mu rekla da v 6.tega (če prav hodim v peti razred).

Tretij problem je da sem premalo razvita. Imam zelo male prsi in se (sama sebi zdim debela) čeprav mi govorijo da nisem visoka sem 150 cm in tehtam 35 kg. Rada bi jih imela 30 kg, vendar nemorem nehati jesti.

Četrti pa je da mi je všeš nekdo iz ene skupine. Vendar vem da ga ne bom nikoli osvojila ampak je zeloooo luškan.

POMAGAJTE MI IN MI ODGOVORITE NA VSE VPRAŠANJA!!!!!!!!!!!!!!
odgovor svetovalke::tsj

ObjavaNapisal odgovor svetovalke::tsj » 19 Jun 2002 07:59

Pozdravljena!
Ko sem prebrala tvoje pismo, sem se nasmehnila. Ne razumi narobe, nikakor ne podcenjujem tvojih vprašanj, samo - tako značilna so za tvojo starost. Zelo veliko mladih v teh letih se ukvarja s podobnimi problemi kot ti; s telesno višino, težo, dekleta z velikostjo prsi, z občudovanjem idolov, s prvimi ljubeznimi…
Pišeš, da si zaljubljena v sošolca, ki pa je sramežljiv, zardeva, ne daje pobude, da bi hodil s teboj. Veš, dekleta v tvojih letih v povprečju nekoliko prehitevate fante. Prej se začnete zaljubljati, hitreje bi to pokazale. Fantje pa se v tem času z dekleti večinoma raje družijo v skupini, poleg deklet še s prijatelji, kot samo v paru. Zato bodi potrpežljiva. Več boš dosegla, če boš prijateljska in boš počasi napredovala, kot če bi bila vsiljiva. Sicer pa si to že sama ugotovila. Fantje včasih celo žrtvujejo svojo zaljubljenost, kot pa bi tvegali zafrkavanje sošolcev.
Glede drugega problema: mnogi med nami smo si v najstniških letih želeli biti starejši, kot smo bili, podobno je tudi sedaj. To je povsem običajno. Nikoli pa zaradi videza ali zaradi drugih ne delaj stvari, ki so zate slabe. Od na videz nedolžne cigarete ni daleč korak do alkohola, drog…Če znaš v takih trenutkih reči ne, pokažeš trdnost in notranjo moč, posebno, ker je to zelo težko.
Kar pa se tiče zunanjosti: si v obdobju telesnega razvoja, ki nikakor še ni zaključen. Prsi bodo še rasle, do katere velikosti, pa je seveda odvisno tudi dednosti, (vprašaj mamo, kako je bila razvita v tvojih letih, kakšne prsi so imele tvoje tete, babici...Več lahko prebereš na naših spletnih straneh pod poglavjem telesno dozorevanje). Najbolj koristno za tvojo postavo bo, da boš zdravo jedla, (nikar ne razmišljaj o kakšnem hujšanju!) in se boš čim več gibala. S tem se ti bo postava najlepše oblikovala. Sedaj, poleti, boš imela več časa in več možnosti za to.

Želim ti lepe počitnice in te prav lepo pozdravljam!
Alenka Tacol,univ. dipl. psihologinja