Kompleks manjvrednosti

Vprašanja na tosemjaz.net.
Majhnapunca

Kompleks manjvrednosti

ObjavaNapisal Majhnapunca » 07 Nov 2021 13:33

Pozdravljeni...zanima me, kako uničiti kompleks manjvrednosti... Moje mišljenje je izkrivljeno, da moram imeti vsaj dva ,tri doktorate,da bom kaj vredna...hvala, lep pozdrav
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Kompleks manjvrednosti

Uredništvo » 14 Nov 2021 21:29

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

zadeva, ki si jo na kratko opisala, zahteva nekaj več časa in daljši dialog, kot ga lahko izvedeva tukaj preko spletne svetovalnice. Pomembno pa je, da spoznaš, da se naša vrednost ne meri s stopnjo izobrazbe. Vredne so naše dobre osebnostne lastnosti, kaj dobrega dajemo drugim ljudem, kaj sporočamo z načinom svojega življenja,... Razmisli glede sebe in verjamem, da boš spoznala veliko vrednega. Lahko ti pri razmisleku pomaga tudi kdo od tvojih prijateljev, kakšen sorodnik, kdo, ki ti je blizu.

Upam, da sem s svojim odgovorom osvetlila nek drug vidik in ti morda dala idejo za razmislek tudi o tem. Če boš imela še kakšno vprašanje, sem ti na voljo.

Lepo te pozdravljam,
Tjaša Rola, mag. psihologije
Arči
Objave: 42

ObjavaNapisal Arči » 15 Nov 2021 14:40

Majhnapunca napisal:
07 Nov 2021 13:33
Pozdravljeni...zanima me, kako uničiti kompleks manjvrednosti... Moje mišljenje je izkrivljeno, da moram imeti vsaj dva ,tri doktorate,da bom kaj vredna...hvala, lep pozdrav
Pred časom je v enem resničnostnih šovov nastopala oseba, ki je imela, če se ne motim, tri doktorate. Majhna punca, malo brskal po spletu, zagotovo boš naletela na to osebo. Potem pa razmisli, zakaj bi ti imela kompleks manjvrednosti, če nimaš doktorata. Ugotovila boš, da formalna izobrazba sicer pomeni nekaj, ne pa toliko, da bi trpela za kompleksom manjvrednosti.
Hej

ObjavaNapisal Hej » 15 Nov 2021 16:09

Zdravo,
jaz imam isti problem. Stalno imam občutek manjvrednosti, ki ga hočem izničiti čez izobrazbo in znanje. Sploh nevem kako se ga rešiti… saj po eni strani ni tako slabo, ker je to dodatna motivacija za študij, hkrati pa je zelo utrujajoče, da se tako počutim.

Majhnapunca, če želiš ti dam kontakt pa se lahko pogovarjava okoli te zadeve? Tudi mene mori ta občutek…
Majhnapunca

ObjavaNapisal Majhnapunca » 16 Nov 2021 16:26

Pozdravljeni..hvala za odziv svetovalke ter sovrstnikov...
Da lahko mi daš svoj naslov ipd in si tam piseva ..lepo se imejte vsi skupaj..vse dobro
Želim si rešiti to zadevo...
Hej

ObjavaNapisal Hej » 17 Nov 2021 22:20

Evo tukaj je moj mail: mark368145@gmail.com. Bom vesel tvojega sporočila:)