Osamljen

Vprašanja na tosemjaz.net.
Sam11

Osamljen

ObjavaNapisal Sam11 » 22 Okt 2021 22:04

Pozdravljeni,

zaradi korone sem izgubil ogromno prijateljev. Ostalo mi jih je zelo malo in še to so ljudje s katerimi si le občasno pošljem kakšen SMS. Zanima me, kje lahko spoznam nove ljudi. Sem pa star 21 let.

Lep pozdrav
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Osamljen

Uredništvo » 25 Okt 2021 18:36

Odgovor svetovalke:

Lepo pozdravljen!

Žal mi je, da si izgubil veliko prijateljev, in da si tudi s tistimi, ki so ti ostali, nisi zelo blizu. Današnji čas in situacija, v kateri smo se znašli, je za večino izmed nas precej negodna, kar se tiče ohranjanja tesnih stikov in vzpostavljanja novih. Vseeno pa sem prepričana, da obstajajo načini, kako lahko spoznaš nove ljudi, s katerimi se boš dobro razumel.

Glede na tvojo starost sklepam, da bodisi študiraš ali pa si zaposlen oz. v procesu iskanja zaposlitve. V primeru, da si študent (pa tudi, če nisi), je enostaven in učinkovit način spoznavanja ljudi udeleževanje dogodkov in zabav, namenjenih študentom. Dogajanje na tem področju je trenutno kar pestro, zato ti svetujem, da malo pobrskaš po spletu in družbenih omrežjih, kjer boš zagotovo našel kak dogodek, ki te pritegne. Kot sem že omenila, se lahko večine takšnih dogodkov udeležiš tudi, če nisi študent (je pa vstopnina v tem primeru navadno malce dražja).

Druga možnost, ki se mi zdi super, je, da si poiščeš kako organizirano prostočasno aktivnost, ki bi se je z veseljem udeleževal. To je lahko športna aktivnost, tečaj tujega jezika ali ročne spretnosti, včlanitev v kako društvo ali prostovoljsko organizacijo itd. Ta možnost je še posebej super zato, ker boš tako spoznal ljudi, ki jih zanimajo podobne stvari kot tebe, torej boste verjetno že na začetku imeli precej skupnih točk. Podobno velja tudi za obiskovanje koncertov glasbenih izvajalcev ali skupin, ki so ti všeč, saj je glasba zelo močno sredstvo povezovanja ljudi. Odlična (četudi ne najbolj cenovno ugodna) izbira za spoznavanje novih ljudi so tudi potovanja - še posebej, če potuješ sam, saj si v tem primeru tako rekoč prisiljen, da se povežeš z drugimi.

Še en način, ki ponuja veliko možnosti za spoznavanje novih ljudi, pa je uporaba najrazličnejših spletnih in mobilnih aplikacij. Pri tem ne gre nujno za "dating app-e" - danes obstaja tudi ogromno aplikacij, ki so primarno namenjene spoznavanju prijateljev in ljudi s podobnimi interesi. Aplikacija Sweatt denimo povezuje uporabnike glede na priljubljene športne aktivnosti, aplikacija Tastebuds pa na podlagi najljubše glasbe in izvajalcev. Sveža mobilna aplikacija Actimatch, ki jo je ustvarila slovenska ekipa, je namenjena povezovanju mladih ljudi (med 18 in 35 let) na podlagi skupnih interesov, bližine, starosti, spola ipd. Skratka, takšnih aplikacij je zares veliko, samo malo je potrebno pobrskati in jih preizkusiti. Verjamem, da lahko med njimi najdeš kakšno, ki ti bo v pomoč.

Upam, da ti je moj odgovor koristil, in ti želim veliko poguma in sreče pri sklepanju novih poznanstev.

Prijazen pozdrav,
Anja Rakovec, dipl. psihologinja (un)