Gonoreja in sifilis

Vprašanja na tosemjaz.net.
Idk123
Objave: 3

Gonoreja in sifilis

ObjavaNapisal Idk123 » 16 Okt 2021 23:13

Imel sem iz izcedek iz penisa. Zaradi panike sem obiskal dermatovenerološko ambulanto kjer so mi potrdili gonorejo in prav tako izvedli terapijo. Obvestil spolnega partnerja in skupaj odšla na testiranje. Tokrat sem imel vse negativno pri njemu pa odkrili sifilis. Spolne odnose imam samo z njim zadnje 4 mesece. Vendar jaz nisem bil njegov edini. Zanima me ali je možno dobiti gonorejo iz sifilisa? Hvala
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Gonoreja in sifilis

Uredništvo » 20 Okt 2021 21:53

Odgovor svetovalca

Pozdravljen,

gonoreje iz sifilisa ne moreš dobiti. Lahko pa dobiš oboje hkrati.

Obstaja možnost, da pri partnerju niso odkrili mesta okužbe z gonorejo (ta se lahko skriva tudi v žrelu ali rektumu). Odlično, da si se testiral in obvestil partnerja, zelo pohvalno!

Lepo bodi.
Matej Breznar, dr. med., specializant infektologije
Idk123

ObjavaNapisal Idk123 » 22 Okt 2021 14:28

Oba sva šla skupaj na testiranja na isti način in to bova tudi ponovila. Sedaj ima zdravljenje in infekcijski UKC Ljubljana, kjer tudi jaz preventivno prejmem antibiotike.

Skupaj testirana vendar 2 različni bakteriji. Zato sprašujem če je možna kakeršnakoli povezava. Hvala
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 22 Okt 2021 22:07

Odgovor svetovalca

Pozdravljen,

okužbi z gonorejo in sifilisom povzročata dve različni bakteriji in nista neposredno povezani. Je pa okužba z eno izmed spolno prenosljivih bolezni tveganje za okužbo z drugimi boleznimi.

Možnost okužbe ni možna le pri analnem, temveč tudi oralnem spolnem odnosu. Bakterije lahko prebivajo na različnih sluznicah.

Lepo bodi!
Idk123

ObjavaNapisal Idk123 » 02 Nov 2021 23:13

28.10. Sva oba prejela antibiotike. On 3 dozo jaz pa samo eno kot preventivno. Sedaj me samo zanima kako je pri nama glede spolnih odnosov tako analni kot oralni. Kaj je dovoljeno in kje morava biti pazljiva in koliko časa. Hvala za vse odgovore in nasvete. Lp
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 03 Nov 2021 22:05

Odgovor svetovalca

Pozdravljen,

veseli me, da sta oba prejela ustrezno terapijo. V osnovi se svetuje izogibanje spolnim odnosom vsaj en teden po zaključku antibiotične terapije. V kolikor bosta pa vseeno seksala, pa je potrebna zaščita s kondomom vseskozi med odnosom (tudi oralno).

Če nista ekskluzivna, pa svetujem uporabo zaščite še naprej. In seveda občasno testiranje kot doslej.

Lepo bodi!