Higiena

Vprašanja na tosemjaz.net.
Pooloonaa

Higiena

ObjavaNapisal Pooloonaa » 23 Feb 2021 12:22

Pozdravljeni!

Kako naj resim situacijo? Gre za to, da me moti da si fant po obroku ne umije zob. Kako naj mu to na lep nacin pokazem, povem, karkoli, da me pac moti? Me prav odbija da bi se potem poljubljala. Sem razmisljala ze sama kako naj mu to povem, a se bojim, da ga prizadenem.

Hvala za odgovor
Majandbdbd

Re: Higiena

ObjavaNapisal Majandbdbd » 23 Feb 2021 17:57

Poveš mu lepo po resnici iskreno in na lep nacin
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Higiena

Uredništvo » 25 Feb 2021 07:28

Odgovor svetovalke

Pozdravljena!

Povsem razumljivo je, da te to pri fantu moti. Vendar pa se sam težave očitno ne zaveda, zato ti ne preostane drugega, kot da mu jo skušaš na čim prijaznejši način razložiti. Ne vem, ali si s tem že poskusila, toda morda bi zadostoval že ne tako očiten namig – na primer, če mu večkrat po obroku omeniš, da si greš sama umit zobe, ali pa mu ponudiš žvečilni gumi. Če pa to ne bo zadostovalo, bo verjetno najbolje, da mu kar direktno poveš, kaj te moti. Pri tem skušaj biti prijazna in mu pojasni, da ga ne želiš kritizirati, vendar bi ti veliko pomenilo, če bi lahko to spremenil. Svetujem ti, da opazko usmeriš natančno na to njegovo vedenje (torej to, da si po obroku ne umije zob) in ne nanj na splošno (npr. ne reci mu, da je njegova higiena slaba ali da te odvrača). Pomembno je tudi, da mu izraziš svoje občutke – mu denimo poveš, da si vajena umivanja zob po obroku in ti je neprijetno, ker on tega ne stori. Bodi torej karseda konkretna, vendar nežna. Verjamem, da ga na ta način ne boš preveč prizadela. Verjetno se strinjaš, da je v vsakem razmerju pomembno, da lahko izražamo svoje misli in občutke, četudi so kdaj neprijetni. Zato se ne boj preveč fantovega odziva in mu kar pogumno (in seveda na ustrezen način) povej, da te stvar moti.

Želim ti veliko sreče!
Anja Rakovec, dipl. psihologinja (un)