Poklicna matura

Vprašanja na tosemjaz.net.
Karin02

Poklicna matura

ObjavaNapisal Karin02 » 12 Jan 2021 19:21

Zdravo. V predprijavi za maturo (novembra) sem se prijavila na 5.predmet iz anglescine in 3.predmet iz matematike, zdaj pa sem se premislila ker me en drug program bolj zanima za katerega ne potrebujem 5. predmeta.
Zanima me ce je se mozno zamenjat da bi imela 3.predmet na maturi anglescino brez 5.predmeta
Hvala za odgovor
Menjava

Re: Poklicna matura

ObjavaNapisal Menjava » 14 Jan 2021 08:23

Živjo,
Nisi napisala ker letnik si.
Če si v 3.letniku si lahko še premisliš, če pa si v 4.letniku pa ne. Moja prijateljica si je v 4.letniku premislila septembra in zamenjala, a vsaj oktobra se ne da več, ker si potem že uradno prijavljen.
Karin02

ObjavaNapisal Karin02 » 14 Jan 2021 16:38

Sem 4.letnik in v 3.letniku se še sploh prijavljali nismo. Predprijava je bila v novembru 2020 zato sprasujem
Kolikor vem je prijava na maturo marca in me zanima ce si lahko še premislim glede 5. In 3.predmeta
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 19 Jan 2021 11:13

Odgovor svetovalke

Karin, pozdravljena.

Dokončne prijave na maturo so marca oz. aprila. Dejstvo pa je, da si zamudila več kot polovico priprav na maturo iz angleščine, poleg tega nisi pridobivala ocen na nivoju angleščine na maturi. S prošnjo za spremembo se obrni na vodstvo šole in/ali vašega tajnika poklicne mature in poskusite skupaj najti rešitev.

Prijazen pozdrav,
Nives Laul, univ. dipl. psihologinja