Diane in migrena?

Vprašanja na tosemjaz.net.
Ota007

Diane in migrena?

ObjavaNapisal Ota007 » 06 Jan 2021 12:45

Pozdravljeni. Letos bom 20 let in 3 leta pijem Diane. Zadnje leto opazam, da imam 1x ali 2x na mesec mocne glavobole. Ravno sem bila pri zdravniku in je rekel, da gre verjetno za migreno. Je to od kontracepcije? Moram nehat jemat?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Diane in migrena?

Uredništvo » 06 Jan 2021 20:46

Odgovor svetovalke
__________________

Pozdravljena,

če se pojavljajo migrenski glavoboli ob jemanju kontracepcijskih tablet, je potrebno razmisliti o zamenjavi/prenehanju jemanja kontracepcije; če gre za migrene z avro, je potrebno s kombinirano kontracepcijo, kamor spadajo tudi tvoje tabletke, nemudoma prenehati, saj se s tem veča tveganje za možgansko kap.

Lep pozdrav.
Tinkara Srnovršnik, dr.med.,
specialistka ginekologije
Ota007

Re: Diane in migrena?

ObjavaNapisal Ota007 » 07 Jan 2021 19:41

A ce zamenjam tabletke bo tudi migrena izginila oziroma bojo varne za jemati? Sem enkrat brala, da ni dobro jih kar tako menjavati, zaradi strdkov, zato se malo bojim.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Diane in migrena?

Uredništvo » 12 Jan 2021 13:27

Odgovor svetovalke
__________________

Pozdravljena,

če gre za migrene, imaš na voljo samo eno vrsto tabletk, ki ne vsebujejo estrogena, in so kot takšne tudi varne pred nastankom krvnih strdkov.

Lep pozdrav.
Tinkara Srnovršnik, dr.med.,
specialistka ginekologije