Moja sexualnost

Vprašanja na tosemjaz.net.
Kar ena najstnica

Moja sexualnost

ObjavaNapisal Kar ena najstnica » 15 Nov 2020 17:04

Zdravo, sem obicajna najstnica ampak nekaj se mi ne zdi cisto prav... nikoli nisem razmisljala o svoji sexualnosti do pred tremi leti nazaj ko sem si mislila da je to nekaj cesar bi se vsi morali sramovati.. strah me je bilo da bi bila lezba. No potem sem to samo pozabila do zdaj.. ko se je zacelo novo solsko leto sem zacela cutiti cudna custva do moje prijateljice s katero sva se zmeraj druzile.. no to ni pomembno je pa to da zmeraj ko me je objela se usedla na mene med odmorom ali mi nekaj zasepetala v uho sem zacutila tiste metuljcke v trebuhu .. se zmeraj si nemorem priznati tega da mi je vse na njej tako vsec.. ima kdo podobne izkusnje?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Spolna usmerjenost

Uredništvo » 16 Nov 2020 13:22

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

Razumljivo je, da te je strah, saj so občutki, ki jih doživljaš, novi. Večina oseb potrebuje čas, da sprejmejo same sebe, ko ugotovijo, da niso heteroseksualno usmerjene in da so jim všeč tudi osebe drugih spolov. Privlačnost, ki jo doživljaš do prijateljice, ni nenavadna in s tem ni popolnoma nič narobe. Spolna usmerjenost je skozi različna obdobja lahko fluidna, tekom življenja so nam lahko všeč osebe različnih spolov. Dobro je, če si vzameš čas in slediš svojim občutkom, odkriješ kaj te na različnih osebah privlači. Nič ni narobe s tem, da trenutno ne znaš definirati svoje spolne usmerjenosti.

Blažka Plahutnik Baloh,
mag. psihologije
Društvo informacijski center Legebitra