Zlomljeno srce

Vprašanja na tosemjaz.net.
Sad_broken_princess

Zlomljeno srce

ObjavaNapisal Sad_broken_princess » 09 Okt 2020 13:38

Pozdravljeni

Sem punca stara 16 let in pred nekaj dnevi me je pustil fant.Skupaj sva bila 6mesecev,pred najino zvezo sva se že poznala in bila prijatelja.On je leto starejsi.Bila sva zelo povezana in on mi je vsak dan polepsal...tudi ob tezkih dnevih.Zivi zelo blizu mene in ga pogosto videvam.Dneve pred tem ko me je pustil sva se še normalno pogovarjala in ni kazal znakov da bi se rad razšel z mano.Najbol me je prizadelo ker je bilo vse iz nenada in dan pred tem je bilo se vse vredu.Najini odnosi so bili lepi in seveda sva se vcasih skregala zaradi nepomembnih stvari in se po tem pobotala kot pa vsak normalen par.Res je da se nisma videvala dostikrat ampak sva imela lepe odnose,saj sva se slisala vsak dan prek telefona.

No pa preidimo na del kjer se je moje zivljenje v tistem trenutku obrnilo na glavo....zvecer dobim sporocilo od fanta da mi more nekaj povedati...napisal je da sem njegova prva punca in da se mu zdi da se ni pripravljen da dolgotrajno zvezo in da je o tem veliko razmisljal in da sem mu se vedno vsec in lepa pa vse,samo ni se pripravljen na kaj vec.V tistem trenutku sem zacutila bolecino v prsnem predelu in solze so stekle po mojih licih...ceprav ga razumem da sem njegova prva ljubezen in pred tem ni imel izkusenj ampak vseeno me je zelo prizadelo saj sem se navezala na njega in si ne znam predstavljati zivljenja brez njega.Nato je se napisal da je bil pred leti zavrnjen od neke punce in da ga je to prizadelo ter vec mesecev ni moral pozabiti tega....napisal je se tudi,da ga bom prebolela in da se mi noce zameriti amapk ga razumem ceprav mi je se vseeno hudo.Se tisto noc ko me je fant pustil se je moj prijatelj menil z njim in mi je rekel da naj bi bil razlog najinega razhoda tudi to da naj bi imel drugo simpatijo.Pocutim se da nisem bila dovolj dobra zanj.Nimam vec apetita,volje...lezim v postelji cel dan in poskusam (ne) razmisljati v njem in vseh lepih trenutkih,ki sva jih imela....tudi spim ne vec in sem vsak dan videti slabse.

Mi lahko svetujete kako ga naj prebolim?Tezava je v tem da zivi zelo blizu mene in ga srecujem skoraj vsak dan :( ko ga vidim zacutim bolecino in se mi vsi lepi spomini vrnejo nazaj ter planem v jok :(....vem da sem se mlada in je se veliko lepih trenutkov pred mano ampak trenutno si ne znam predstavljati zivljenja brez njega in vsaka stvar me spomni nanj...cakam njegovo sporocilo ceprav vem da cakam zamanj....

Upam da mi boste lahko odgovorili cimprej in se vam za vnaprej zahvaljujem za odgovor :)

Lep pozdrav
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Zlomljeno srce

Uredništvo » 11 Okt 2020 10:32

Odgovor svetovalke

Pozdravljena, Sad_broken_princess,

verjamem, da je razhod s fantom precej boleča izkušnja in tvoji občutki žalosti in bolečine so popolnoma razumljivi. Prav tako verjamem, da ti je bil razhod še toliko težji, ker je bil nepričakovan in ker fanta še zmeraj pogosto srečuješ. Zanima pa te, kako ga preboleti.

Veš, za to ni enega recepta, ki bi pomagal vsem. Zagotovo je potreben čas. Pred tabo je težko obdobje, saj je žalovanje za razpadlo zvezo proces. Pomembno je, da se v tem času čim manj zapiraš vase in svoja čustva izraziš. Zaupaj se prijateljicam ali komu drugemu, zapiši svoje občutke v dnevnik, lahko tudi napišeš pismo fantu, ki ga nikoli ne pošlješ. Razumem, da ti je trenutno težko najti dovolj energije, a te vseeno spodbujam, da si aktivna. Začneš lahko z manjšimi koraki, npr. se pripraviš do tega, da opraviš nekaj manjših stvari ali pa stvari, ki jih sicer rada počneš. Začetek je težek, vendar bo poplačan s tem, da se boš počutila produktivno in imela občutek, da si nekaj storila zase. Prav tako si dovoli malo razvajanja. Privošči si nekaj, kar imaš rada, lahko je to kakšna jed, priljubljen film ali pa dejavnost, ki ti je zelo pri srcu. Bodi prijazna sama do sebe.

Napisala si, da se ti zdi, da nisi bila dovolj dobra, ker si od prijatelja slišala, da naj bi imel ta fant drugo simpatijo. Gotovo je bilo to zate slišati boleče. Vendar to, da ima drugo simpatijo (kar pa ne moreš niti vedeti zagotovo, ker si to le slišala od drugih), ni povezano s tem, kakšna si ti. Prepričana sem, da si čudovita punca z mnogimi krasnimi lastnostmi. Na žalost je včasih tako, da skozi zvezo ugotovimo, da se z nekom ne ujamemo, pa to ne pomeni, da ta oseba ni dovolj dobra. Zdi se mi pa žalostno in škoda, da bi se spreminjali le zato, da bi bili nekomu všeč. Partner nas mora sprejeti v celoti, sprejeti vse naše lastnosti, saj nas le-te definirajo. Imej se rada, saj si edinstvena oseba.

Pred tabo je proces žalovanja, ki nikakor ni lahek ali prijeten. Vendar bo to zate postala nova izkušnja, ki te bo naredila močnejšo. Sprejmi to obdobje kot čas za odkrivanje same sebe, kot čas zase. Verjamem, da zmoreš. Če želiš z mano podeliti še kakšne občutke ali pa imaš še kakšno vprašanje, sem ti na voljo. Vesela pa bom tudi, če se spet oglasiš in mi sporočiš, kako ti gre.

Želim ti veliko moči in lep začetek tedna,
Jasna Klemenčič, dipl. psihologinja (UN)
punca---

Re: Zlomljeno srce

ObjavaNapisal punca--- » 11 Okt 2020 19:14

Živjo. :) Nisem svetovalka ampak verjemi, da bo čas zacelil vse rane. Zamoti se, druži se s prijateljicami in prijatelji, delaj kaj zase, telovadi, kuhaj, poslušaj glasbo.
Skušaj ne misliti nanj oz če misliš misli da je bilo sicer lepo, ampak da te čaka še veliiiiiiko lepih trenutkov in veliiiiiko fajn ljudi za spoznat in za družit se z njimi in veliko fantov.
Čez čas boš videla to kot nekaj lepega kar se je pač končalo in ne boš več žalostna.
Včasih je pač tako namenjeno da se dva človeka zbližata in ko pride tak čas pač ne gre več in s tem je pa že nova priložnost da spoznamo nove ljudi in se zbližamo z njimi, tudi priložnost da se utrdimo čustveno. Boš videla, še veliko fantov čaka nate.
Je pa seveda normalno da si žalostna in mogoče ti bo še nekaj časa hudo.
Ampak mine, verjemi in le pogumno naprej!