Napake

Vprašanja na tosemjaz.net.
OdgovornostFul

Napake

ObjavaNapisal OdgovornostFul » 09 Okt 2020 00:03

Prosim da tega ne objavite javno.

/Izbrisano v uredništvu/
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Napake

Uredništvo » 09 Okt 2020 13:23

Odgovor svetovalke

Pozdravljena OdgovornostFul!

Najprej bi ti rada povedala, da se take stvari dogajajo čisto vsem, ker dandanes ob zelo hitrem tempu življenja vsakodnevno sprejemamo res ogromno informacij in ni nič nenavadnega, če kdaj kaj zamešamo ali spregledamo. V takih situacijah je prav, da narediš tako, kot si ti. Torej, da si svojo napako sporočila organizatorjem. V nadalje pa si mogoče lahko pomagaš s tem da, ko boš brala razpise in predvsem, če bodo razpisi zelo dolgi, si takšne ključne informacije, kot so npr. vpisni pogoji, zapišeš na poseben list ali v dokument na računalniku. Tako boš sebe usmerila v to, da boš bolj počasi in pozorno brala. Ali pa npr. si natisni razpis in si potem z markerjem označi takšne informacije. Ko boš oddajala prijavo, pa samo še enkrat preveriš, če ustrezaš vsem pogojem.

Prav tako pa se meni ne zdi nič narobe, če bi npr. kdaj videla kak natečaj, ki je namenjen dijakom pa bi se ga rada udeležila, da pišeš organizatorjem, če se vseeno lahko prijaviš. Prepričana sem, da sploh če bo še veliko prostih mest na voljo, da te bodo zelo veseli. Tako je bilo verjetno tudi v tem primeru. Če bi bilo kaj narobe s tem, da ti nisi dijakinja, bi ti verjetno organizatorji že sporočili, da ne ustrezaš pogojem.

Upam, da sem te z odgovorom vsaj malo pomirila in zmanjšala tvoje skrbi.

Lepo bodi,
Sara Seršen, dipl. psihologinja (un)