Ljubezen

Vprašanja na tosemjaz.net.
idk

Ljubezen

ObjavaNapisal idk » 06 Okt 2020 22:26

Pozdravljeni
imam tezavo s fantom.. Od zacetka pogovarjat sva se zacela 2 leti nazaj prvo preko telefona in nato ze v zivo zdej je star 18 let jz pa 15..letos sva se odlocila imet nekaj vec kot samo prijateljstvo.. Zlo sva se ujela velik je blo zaupanja in usega kar je zvezi.. Dala sm mu nedouznost.. Neki casa po tem sem na instagramu nasla neko punco ki se poljublja z istim fantom kot ga imam jz.. Pravi da sta samo prijatleja.. Nevem kako in kaj naj nrdim.. Res boli
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Ljubezen

Uredništvo » 13 Okt 2020 07:53

Odgovor svetovalke

Pozdravljena!

Najprej naj se ti zahvalim za potrpežljivost ob čakanju na odgovor. Če te prav razumem, pišeš o 18 letnem fantu, s katerim se poznata že dve leti. V tem času sta si pisala preko telefona, se pogovarjala, se spoznavala. Imela si občutek, da sta se dobro ujela in da mu lahko zaupaš, zato si imela z njim prvič spolni odnos. Sedaj pa si v situaciji, ko je to zaupanje v fanta pod vprašajem. Zelo mi je žal, da se ti je to zgodilo in sama vidim edino rešitev za ohranitev vajinega odnosa v iskrenem pogovoru. Je ta fotografija, katero opisuješ, nastala v času, ko sta že bila vidva par? To se mi zdi zelo pomembna informacije. Če ja, potem te vzpodbujam, da nikar svojih čustev ne skrivaš, "pometeš pod preprogo". S fantom se moraš pogovoriti in mu povedati, kako se počutiš. In pri sebi premisliti ali še obstajajo možnosti, da ohranita vajin odnos. Zelo mi je všeč prispodoba zaupanja kot sklede, v katero sta ti in on v teh dveh letih počasi zbirala kamenčke. Zaupanje se gradi počasi. Izgubi pa se ga zelo hitro. Lahko je dovolj le en dogodek in skleda s kamenčki se razbije. Potem je potrebno začeti na novo in trud mora biti iz obeh strani. Torej razlaga "sva samo prijatelja" ni dovolj. Fant, ki te ima resnično rad in si želi biti s tabo, bo naredil vse, da mu boš ponovno zaupala. Kljub temu, da neznosno boli, ne pozabi na svojo vrednost!

Želim ti vse dobro.
Maja Kodele, mag. psihologije