Zobozdravstvena asistentka

Vprašanja na tosemjaz.net.
Zobekk

Zobozdravstvena asistentka

ObjavaNapisal Zobekk » 04 Okt 2020 19:14

Pozdravljeni,
Mene zanima kako lahko postanem zobozdravstvena asistentka, hodim na gimnazijo 4.letnik in me zelo zanima to delo. Na internetu sem pogledala pa ne najdem nič uporabnega. Hvala.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Zobozdravstvena asistentka

Uredništvo » 08 Okt 2020 22:10

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

vidim da te zanima poklic zobozdravstvenega asistenta. Zobozdravstveni asistent pomaga zobozdravniku pri njegovem delu. Več o opisu poklica si lahko prebereš na spletni strani ZRSZ (https://www.ess.gov.si/ncips/cips/opisi ... 23&Filter=). Sprašuješ kako oz. kje se lahko izobraziš za zobozdravstvenega asistenta. Najlažje je, da se po končani osnovni šoli vpišeš na srednje zdravstveno šolo. Po maturi opraviš šest mesečno pripravništvo v zobozdravstveni ordinaciji, nato se še dodatno usposabljaš na samem delovnem mestu. V primeru da si že vpisana na gimnazijo je dobro da za nadaljno izobraževanje izbereš fakulteto, ki te bo izobrazila za poklic v zdravstvu. Več fakultet ponuja programe zdravstvene nege, kjer te izobrazijo za kompetentno izvajanje sodobne zdravstvene nege na vseh nivojih zdravstvene dejavnosti. Po končanem študiju pridobiš naziv diplomirana medicinska sestra.

Upam da sem ti z informacijami razširila obzorje in boš sedaj lažje iskala nadaljne informacije.

Želim ti vse dobro!
Urška Koštomaj, mag. psihologije