Bolecina v prsnem kosu

Vprašanja na tosemjaz.net.
To_sem_jaz_uporabnik
Objave: 41

Bolecina v prsnem kosu

ObjavaNapisal To_sem_jaz_uporabnik » 19 Jul 2020 20:45

Pozdrav,

Obcasno se mi dogaja da imam rahlo bolecino v levem prsnem kosu nekje pri srcu. Bolecina ni mocna, kratko traja, kot da bi me nekaj spiknilo. Kaj bi to lahko bilo ?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Bolecina v prsnem kosu

Uredništvo » 20 Jul 2020 11:12

Odgovor svetovalca

Pozdravljen,

a se ta bolečina pojavi ob naporu ali tudi v mirovanju? Koliko časa traja, ko se pojavi in kako pogosto se pojavlja? Ali se izboljša, ko miruješ? Ali se nekam širi? Ali imaš kdaj, recimo ob bolečini, občutek, da ti srce "razbija" (hitro bije)?

Preko foruma bi težko zanesljivo povedal, kaj je lahko za tem. Lahko tudi, da je vse v redu, ampak takšne težave si vsekakor zaslužijo obisk pri osebnem zdravniku.

Bodi dobro!
Nikola Zhivkovikj, dr. med.
To_sem_jaz_uporabnik

ObjavaNapisal To_sem_jaz_uporabnik » 21 Jul 2020 09:29

Pozdrav,

Pojavlja se ko mirujem kot tudi ko nekaj delam. Traja mogoce 2 minute. Lahko se zgodi veckrat na dan lahko pa da se cel dan ne pojavi. Bolecina je vedno na istem mestu, se ne siri. Kar se tice srca pa imam obcutek da normalno bije.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 21 Jul 2020 14:39

Odgovor svetovalca

Pozdravljen,

če si kdaj ob tem izgubil zavest ali če ima nekdo v tvoji družini kakšno (dedno) srčno bolezen (neredno bitje srca, srčni infarkt v mladosti ipd.), potem je najbolje, če greš čim prej na pregled k osebnemu zdravniku.

Ali je mogoče, da se ti to pojavlja ob anksioznosti? Ob čustveni stiski, strahu?
V takšnem primeru, bi bilo najbolje, da se o svojih težavah pogovoriš z nekom (starši, bratom/sestro, prijatelji ali psihologom).

Sicer pa vseeno priporočam obisk osebnega zdravnika, ki te bo lahko pregledal, vprašal o težavah in se bo lahko bolj pravilno odločal, kaj je vzrok za tem.

Bodi dobro!
To_sem_jaz_uporabnik

ObjavaNapisal To_sem_jaz_uporabnik » 26 Jul 2020 19:00

Pozdrav,

Pocakal sem par dni da vidim kako se situacija odvija. Ugotovil sem da se mi vecinoma dogaja ko sem v psihicni stiski. Dva dni nazaj so mi odkrili pesek na ledvicah... Ali ima tudi to kaksen upliv ?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 27 Jul 2020 10:12

Odgovor svetovalca

Pozdravljen,

glede na to, da se pojavlja ob psihičnih stiskah, lahko da je samo anksioznost. Dobro bi bilo, da malo premisliš te težave, ki ti povzročajo anksioznost in o tem, kaj bi lahko glede tega naredil. Treba se je z nekom pogovarjati o svojih težavah. Lahko s prijatelji, bratom/sestro, starši. Lahko tudi razmisliš o obisku psihologa, če meniš, da se sam ne bi mogel spopadati s problemi.

Ne glede na možen psihološki izvor teh težav, vseeno je lahko v ozadju nek problem s srcem. Da bi to izključili, je najbolje, da greš k osebnemu zdravniku.

Pesek v ledvicah pa verjetno ni razlog za to.

Bodi dobro!
To_sem_jaz_uporabnik

ObjavaNapisal To_sem_jaz_uporabnik » 30 Jul 2020 10:25

Pozdrav,

Ker sem na dopustu nimam kje opraviti , vendar ko se vrnem ce se stanje ne poboljsa bom sel zdravniku. Bolecina se je razsirila na celotna prsa, zdej me vec boli na desni strani, imam pa tudi bolecino v kosteh in kaselj z sluzjo. Jaz mislim da je mogoce prehlad, saj sem pretrpel veliko vetra z kratko majco v avtu z odprtim oknom in taksne podobne stvari. Bojim se raka, ampak verjetno ni, saj niti kadim niti vdihujem slab zrak. Celotna pljuca me bolijo z prsi. Kaj vi mislite ?

Hvala in lp.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 02 Avg 2020 08:12

Odgovor svetovalca

Pozdravljen,

res izgleda kot prehlad, glede na opisano. Svetujem, da opraviš test za korono. Če je negativen počakaš, da prehlad mine, če pa je pozitiven boš ravnal po navodilih epidemiologov.
Za test moraš kontaktirati osebnega zdravnika.

Glede raka se ti ni treba bati. Ti si mlad in zdrav in je verjetnost, da bi imel raka res majhna. In tudi simptomi raka niso takšni, kot jih ti opisuješ pri sebi.

Bodi dobro!
To_sem_jaz_uporabnik

ObjavaNapisal To_sem_jaz_uporabnik » 05 Avg 2020 22:24

Pozdrav,

Vem da je tako glede raka, vendar mi je pred kratkem umrl sorodnik zaradi raka na pljucih. Ni bil star niti 50 let. Bil pa je kadilec in verjetno je to imelo vpliv. Za zdej bom cakal da mine, kmalu se vrnem v Slovenijo kjer me caka karantena 14 dni. Ce se do takrat nic ne poboljsa grem osebnemu zdravniku. Ce pa se med karanteno stanje poslabsa se bom obrnil na vas. Hvala.