Hrana

Vprašanja na tosemjaz.net.
Liza 123

Hrana

ObjavaNapisal Liza 123 » 29 Jun 2020 17:11

Pozdravljeni,
Na vas se obračam,ker imam vprašanja glede hrane. Prehranjujem se zelo zdravo (minimalna kolicina mascob, nic sladkorja in ogromno zelenjave in sadja). Ta teden bom preživela na oratoriju, kar pomeni, da bom tam jedla tudi kosila. To mi predstavlja težavo, ker bo hrana nezdrava. Na jedilniku bo pica, beli makaroni, ocvrti medaljoni... Kako naj jem to, da se ne bom zredila in bo moja teža ostala enaka? In kako naj s tem ohranim zdravo prehrano? Obstaja kakšen trik oziroma kaksni naj bodo moji ostali obroki, da se mi to ne bo poznalo?
Lep pozdrav
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Hrana

Uredništvo » 03 Jul 2020 11:57

Odgovor svetovalke

Lepo pozdravljena Liza 123,

na nas se obračaš z vprašanjem glede prehrane: zanima te, kako lahko ješ malo bolj mastno hrano, ne da bi se ob tem zredila. Najprej me zanima slednje: ali bi bilo tako zelo narobe, če bi si na oratoriju privoščila tudi pico ali makarone? Glede na to, da se drugače prehranjuješ zelo zdravo in paziš na količino maščob, tak "spodrsljaj" zagotovo ne pomeni, da boš kar naenkrat pridobila nekaj kilogramov. Če pa te še vedno zelo skrbi glede tega, ti svetujem, da si nekaj svoje hrane vzameš od doma (seveda se najprej pozanimaj, če je to možno). Lahko si vzameš kakšne oreščke, sadje in tisto hrano, ki zdrži "na suhem" kar nekaj časa. Druga možnost je, da na oratoriju lepo povprašaš kuharje, če obstaja kakšna možnost, da bi ob kosilih ali večerjah dobila večje količine sadja in zelenjave - lepa beseda vedno lepo mesto najde :).

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala in lepo bodi,
Elena Vižintin, mag. psihologije