Koliko porabim

Vprašanja na tosemjaz.net.
Annie9y

Koliko porabim

ObjavaNapisal Annie9y » 07 Maj 2020 20:18

Pozdravljeni. Imam vprasanje, ce mi mogoce zna kdo odgovorit.
Kako naj vem koliko kalorij priblizno porabim med sportno aktivnostjo? Pac kolo, tek, hoja... To pa sprasujem zato, ker velikokrat pojem vec, ker imam rada hrano, in raje malo vec migam, kot pa da se odpovem malo pri hrani. Zato se mi gre, da imam vecji nadzor, kajti se po malo redim, se pravi moram se malo vec migati oz vedeti koliko porabim in koliko pojem. Ker pa nocem malo manj pojest, hocem vec gibat. A tu je vazna poraba. V tiste ure pa ne zaupam, pa se drage so.
Hvala za odgovor.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Koliko porabim

Uredništvo » 11 Maj 2020 15:40

Odgovor svetovalke

Pozdravljena.

Koliko kalorij porabiš, bi verjetno res najlažje nadzirala s kakšno športno uro, vendar se strinjam s tabo, da niso popolnoma zanesljive in so poleg tega precej drage. V bistvu si sama že zelo dobro napisala, da raje malo več migaš kot, da bi manj pojedla… In če si opazila, da se počasi rediš, bi torej morala biti nekoliko bolj aktivna kot si bila do sedaj. Poskusi svojo aktivnost stopnjevati do takšne mere, ki ti bo omogočala vzdrževanje telesne teže. Načina, kako natančno meriti porabo pa žal ni.

Upam, da ti je moj odgovor pomagal, če pa boš imela še kakšno vprašanje, pa nam še piši.

Lepo te pozdravljam,
Klara Pinter, mag. zak. in druž. štud.