Smrt me klice blizje

Vprašanja na tosemjaz.net.
Majamajamaja

Re: Smrt me klice blizje

ObjavaNapisal Majamajamaja » 02 Sep 2020 13:40

Draga gospa Roškar,

hvala, da se tako trudite; ste absolutna srčica <3

In Ti,

definitivno potrebuješ terapevta, ki v živo ali vsaj po telefonu ve kaj dela in lahko pomaga, tako kot ga. Roškar. Zaslužiš si bit okej in srečen. Vso srečo xx
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Smrt me klice blizje

Uredništvo » 03 Sep 2020 07:27

Odgovor svetovalke

Dragi Ti,

lepo, da si se oglasil. Vedno je lepo dobiti povratno informacijo od nekoga, s kom si si izmenjal nekaj misli. Tudi, če po dolgem času.

Veseli me, da si napredoval v višji letnik. Spomnim se, da si imel v zvezi s tem precej skrbi. Upam, da si ponosen nase, ker si se trudil in na koncu uspel. Ohrani informacijo in spomin na ta izziv za dni, ko boš dvomil o sebi in svojih sposobnostih.

Hudo mi je bilo prebrati, da si v takšni finančni stiski. Spomnim se, da si te zadeve že kdaj prej omenil, a te teme nisva nikoli zares odprla. Napisal si, da ne veš, kako boš prišel skozi ta dva tedna. Pričakuješ, da se bo situacija v dveh tednih spremnila oziroma zakaj dva tedna? Si poskušal kako rešiti svojo finančno stisko, recimo na Centru za socialno delo (CSD) ali kaj podobnega? Mislim, da bi bilo dobro, da v zvezi z možnostmi, ki jih imaš za finančno pomoč, dobiš kaj več informacij. Poskusi na CSD.

Iz tvojega pisma sem razumela, da ti je ta situacija zamajala tvoje upanje v prihodnost. To je res nov izziv, a kot si na začetku napisal, se je že prej kdaj kaj porušilo. In potem si na novo zgradil. Hkrati pa, če sem prav razumela, je vmes bilo eno obdobje, ko si imel več upanja. Se je takrat kaj posebnega dogajalo? Bi me zanimalo in bom z veseljem prebrala.

Upam in ti želim, da se bo situacija uredila, hkrati pa tudi upam, da boš razmislil o tem, da poiščeš pomoč v živo.
doc. dr. Saška Roškar, univ. dipl. psihologinja