sistematski pregled na faksu

Vprašanja na tosemjaz.net.
gustika19
Objave: 4

sistematski pregled na faksu

ObjavaNapisal gustika19 » 11 Feb 2020 19:09

Živjo, s strani fakultete sem dobila vabilo na sistematski pregled in me zanima če je obvezen. Po forumih sem brala, pa vsak trdi svoje zato sem v dilemi...
Če je obvezen me zanima še naslednje... Če se letos prepišem na drug faks in bom ponovno v prvem letniku, dobim vabilo na pregled še enkrat? in potem če ga opravil letos, ga potem naslednje leto ne rabim oz. obratno?
Hvala
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: sistematski pregled na faksu

Uredništvo » 12 Feb 2020 12:56

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

kolikor razberem iz različnih virov, se je obveznost sistematskega pregleda na fakulteti spremenila – nekoč ni bil obvezen, zdaj pa, kolikor vidim, je. Zakon pravi: »Študenti morajo v prvem letniku študijskega programa prve stopnje opraviti preventivni sistematični zdravstveni pregled, kot ga določajo predpisi s področja preventivnega zdravstvenega varstva. V kolikor se študent preventivnega sistematičnega pregleda ne bo udeležil, naj to obveznost opravi najkasneje ob vpisu v višji letnik.«

Glede na zapisano, je sistematski pregled obvezen in ti priporočam, da se ga udeležiš in se s tem izogneš morebitnim težavam pri vpisu v višji letnik. Sistematski pregled je brezplačen, kar je seveda dodatna prednost, hkrati pa je namenjen preventivnemu spremljanju tvojega zdravja. Če boš letos opravila sistematski pregled, ga naslednje leto več ne boš rabila.

Lep pozdrav,
Eva Hršak, mag. prof. ang. in mag. prof. ped.
CvetkaMarjetka23

ObjavaNapisal CvetkaMarjetka23 » 10 Sep 2021 21:19

Zdravo, zanima me ali je potreben zdravniški pregled pri vpisu na magistrski študijski program (2 stopnja).
Vpisati se zelim na Teološko fakulteto. Hvala za odg. M.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 13 Sep 2021 09:23

Odgovor svetovalke

Zdravo,

glede na Zakon o visokem šolstvu je sistematski pregled obvezen le ob vpisu na prvo stopnjo. V zakonu piše tako: ''Študenti v prvem letniku študijskega programa prve stopnje opravijo preventivni sistematični zdravstveni pregled, kot ga določajo predpisi s področja preventivnega zdravstvenega varstva.''

Lahko pa še, za vsak slučaj, preveriš na referatu svoje fakultete.

Lepo se imej,
Wob

ObjavaNapisal Wob » 13 Sep 2021 18:06

Je tudi zobozdravstveni pregled obvezen? Je sistematski pregled obvezen v 1. in 3. letniku?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 15 Sep 2021 11:56

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

kot sem že omenila, je pregled obvezen samo na začetku prvega letnika.

Lepo se imej,
Wob

ObjavaNapisal Wob » 15 Sep 2021 13:42

Tudi zobozdravstveni?
Je na vseh univerzah obvezen ali samo v lj?
Zakaj so naredili obveznega pravzaprav? Je precej ljudi preskočilo zato ali zato da ti ga ni potrebno delati za študenstki servis ...?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 20 Sep 2021 10:15

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

glede zobozdravstvenega pregleda ti svetujem, da se pozanimaš v referatu svoje fakultete. Pregledi so preventivne narave. Treba jih je opraviti v srednji šoli, ob vstopu na fakulteto, ob menjavi delodajalca ...

Lepo se imej,