Vsak dan težje in kmalu bo konec

Vprašanja na tosemjaz.net.
Žalost112019
Objave: 64

Re: Vsak dan težje in kmalu bo konec

ObjavaNapisal Žalost112019 » 28 Maj 2020 21:01

Pozdravljeni!

Prosim za cenzuro :)

/Izbrisano v uredništvu/
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 29 Maj 2020 13:23

Odgovor svetovalke

Draga Žalost,

veliko mislim nate.

Vem, da si v vmesnem času dobila pomoč. Vesela sem, ko pomislim na to, da v svoji stiski nisi več sama. Upam, da tudi ti verjameš in razumeš, da je pomoč, in vse ostalo, kar ti je bilo in ti še bo ponujeno, mišljeno kot dobronamerno.

Resnično me je skrbelo zate in tudi še zdaj mi ni vseeno, kako se bo razpletla tvoja zgodba. Najina komunikacija se me je zelo dotaknila in želim ti, da bi se sčasoma lahko vsaj delno videla skozi moje oči. Da bi v sebi videla del tistega, kar vidim jaz - deklico, ki so se ji dogajale hude stvari, deklico, ki je kljub temu izredno pogumna in neomajna borka. Predvsem pa, da bi v sebi videla nekoga, ki je vreden in si zasluži živeti.

Hvala za tvojo iskrenost in vse izmenjane besede.

Želim ti vse dobro na tvoji poti in ostajam tukaj.

Lep pozdrav,
dr. Saška Roškar, univ. dipl. psihologinja
Žalost112019
Objave: 64

ObjavaNapisal Žalost112019 » 17 Jul 2020 09:58

Pozdravljeni!

Zahvaljujem se Vam za "anonimno" (kar nisem sigurna po tem kar je bilo) svetovanje.

Prejšni petek sem bila končno po mesecu in pol odpuščena iz bolnišnične obravnave.
Ne vidim nekega napredka.
Kako to? Nise mi dalo več in to vse sem delala za druge. Morda sem malo bolje, zaradi tablet.
Edino za kar sem ob tem vesela je bilo to da sem spoznala najboljši prijateljici in nekaj prijateljev ter se naučila nekaj iger s kartami.
Največji napredek je bil pri tem ko mi ena od prijateljic povedala en navk, ki mi (je) pomaga.

Hvala za vse, morda se na ta pogovor še kaj oglasim, drugače bom pa le svetovala ostalim.

Hvala še enkrat in srečno! Uživajte v poletju!

Žalost
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 21 Jul 2020 14:20

Odgovor svetovalke

Draga Žalost,

hvala, da si se oglasila in delila svojo izkušnjo bolnišnične obravnave in zdravljenja, ki se nadaljuje tudi po odpustu. Zelo sem vesela, da si bolje, tudi če samo malo. Zdravila zagotovo naredijo svoje in pomagajo, da je okrevanje hitrejše, a velik del k temu doprinese tudi tvoja naravnanost in sodelovanje pri zdravljenju, predvsem pa dejstvo, da si našla sogovornike. Osebe, s katerimi lahko odprto deliš svoje izkušnje ter doživljanja in oni enako s teboj. Imeti zavedanje, da nismo sami, da je nekdo pred nami že prehodil podobno pot in se uspešno spopadel z izzivi, vzbuja (za)upanje, da bo tudi nam uspelo.

Svetovanje, ki smo ti ga ponudili, je bilo anonimno. Dolžni smo upoštevati načelo zaupnosti in tvoje želje, čemur smo tudi sledili saj tvojih pisem nismo objavljali. Tvoja stiska se je stopnjevala, zato smo se, v skrbi zate, o možnih načinih pomoči posvetovali še z drugimi strokovnjaki in inštitucijami. Vse kar smo naredili, smo naredili zato, ker nam ni bilo in nam ni vseeno zate. Upam in si želim, da nas razumeš ali nas vsaj poskušaš razumeti.

Oglasiš se lahko vedno. Vedno bo nekdo tukaj zate.

Besede in misli, ki sva si jih izmenjali, so bili zame dragocena in neprecenljiva izkušnja iz katere sem se tudi sama veliko naučila. Zato hvala tudi tebi.
Želim ti lepo in mirno poletje, jeseni pa dober začetek v novem šolskem okolju.

Toplo te pozdravljam,
dr. Saška Roškar, univ. dipl. psihologinja