Počen Kondom

Vprašanja na tosemjaz.net.
Sad_girl1504

Počen Kondom

ObjavaNapisal Sad_girl1504 » 31 Jan 2020 17:59

Pozdravljeni!
Imam težavo in sicer pred kratkim sem imela spolni odnos,ki je bil zaščiten ampak je počil kondom.Zelo me skrbi da bi temu sledila nosečnost saj menim da sm se veliko premlada saj imam komaj 15 let (čez 2dni bom 16) in se nisem pripravljena imeti otroka.V primeru da zanosim nevem kaksen bi bil odziv mojih starsev in me je strah ker res nevem kaj naj naredim : (

Prosila bi za nasvet
Lp
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Počen Kondom

Uredništvo » 26 Feb 2020 08:37

Odgovor svetovalke

Lepo pozdravljena.

Predlagam, da se čimprej naročiš pri ginekologinji in da skupaj ugotovita, ali je prišlo do nosečnosti. Verjamem, da te je zelo strah, sploh ker si še tako mlada in se bojiš povedati svojim staršem, vseeno pa predlagam, da se najprej posvetuješ z ginekologinjo, ona ti bo potem tudi znala svetovati, kakšne so možnosti, če si slučajno zanosila. Toplo ti priporočam, da se osredotočiš na ta prvi korak in se poskusiš ne preveč obremenjevati glede staršev, saj še nosečnost ni in morda sploh ne bo potrjena. Zelo velikokrat pride do počenega kondoma in ženske ne zanosijo, pa ne zato, ker je kaj narobe z njihovo plodnostjo, ampak ker na to vpliva več dejavnikov, najpomembnejši izmed njih je ravno ta, da se spolnost velikokrat ni zgodila v času ovulacije, kar zelo zmanjša možnost zanositve. Zato zaenkrat ne skrbi preveč, čeprav vem, da je to lahko reči in zelo težko storiti, ampak vseeno poskusi narediti korak za korakom, pa boš potem videla, kaj se je dejansko zgodilo in sprejela nadaljnje odločitve, če bo potrebno. Če tudi pride do tega, da si noseča, se boš lahko pogovorila z ginekologinjo, ona ti bo tudi povedala, kakšne so tvoje možnosti in kako povedati staršem. Marsikatero mlado dekle se boji tega trenutka, hkrati pa jih potem veliko ugotovi, da so se zmogle pogovoriti s starši in skupaj z njimi najti pravo rešitev. Če želiš, pa se lahko po pogovoru z ginekologinjo ponovno obrneš na nas, v primeru da še imaš kakšno vprašanje.

Želim ti vse dobro, pa srečno!
Marjetka Gojkošek, mag. psihologije