sladkarije

Vprašanja na tosemjaz.net.
ela2309
Objave: 14

sladkarije

ObjavaNapisal ela2309 » 24 Jun 2019 16:30

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje na katerega nevem če bi mi lahko odgovorili.
P.S.: Če mi ne znate pomagat mi to sporočite, ker čakam odgovor.

Kar pogosto jem sladkarije - skoraj vsak dan. (mogoče bi lahko rekli, da sem odvisna od sladkarij). Nevem kako naj to preprečim oziroma neham jesti sladkarije. Čeprav sem suha (166 cm, 48 kg) imam občutek, da se redim.

P.S.: Se opravičujem, če zastavljam toliko vprašanj (to je že moje 3 vprašanje ta mesec).

Hvala!

Lp,
Ela
Mi-na-66

Re: sladkarije

ObjavaNapisal Mi-na-66 » 27 Jun 2019 13:58

Imam enak problem. S tem da meni se kilogrami pridno nabirajo. Saj sportam vsakodnevno, samo je prevec sladkarij in ne morem pokurit kolikor pojem. Nekaj dni se nekako zdrzim brez, potem me sesuje in jem. Rada bi se tega resila, ker nastajajo zdravstvene tezave pocasi, hkrati pa raste moje nezadovoljstvo s sabo.
ela2309
Objave: 14

ObjavaNapisal ela2309 » 27 Jun 2019 14:12

Saj jaz niti nene jem tako pogosto, ampak, ko si npr. vzamem en bombon jih želim še več.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 03 Jul 2019 09:06

Odgovor svetovalke

Pozdravljena!

Tvoja teža je v zdravem območju, celo bližje spodnji meji. Lahko pa sčasoma začneš pridobivati na teži, če poješ veliko sladkarij in teh kalorij z aktivnostjo ne porabiš.

Svoji sladkosnedosti se ti ni treba v celoti odpovedati. Še vedno si lahko enkrat do dvakrat na dan privoščiš kakšno rebro čokolade - še najbolje je, če je to kakšna temna čokolada. Dobra izbira so tudi npr. lešniki ali mandlji (lahko tudi obliti s čokolado), saj s tem dobiš tudi zdrave maščobe iz oreščkov. Odlična izbira namesto sladkarij je seveda sadje, tudi suho sadje (dateljni, fige, marelice...).
Moj nasvet je, da iz domače shrambe preprosto odstraniš sladkarije, zato da se bo lažje upreti skušnjavi, ko si zaželiš sladkarij. Namesto tega si lahko privoščiš bolj zdrave prigrizke.

Bodi tudi telesno aktivna, tako da bodo skrbi glede pridobivanja odvečnih kilogramov odveč.

Lep pozdrav,
Sanja Vulović, dr.med., specializantka pediatrije