Nda se mi vec

Vprašanja na tosemjaz.net.
ImDone

Re: Nda se mi vec

ObjavaNapisal ImDone » 31 Avg 2020 19:29

Pozdravljeni,

Spet jaz po dolgem cajtu. Po bolnici sem vredu ampak po pregledu so rekel da nebo mogoce boljse za stomo, kar sem jaz zelo proti.

Popravce sem naredil in sem napredoval. Ampak ni vse lepo saj kot prvo mi je davicna zablokirala bancni racun, nevem zakaj. Pomoje ko sem bil eno leto na pavzi sem placeval zavarovanje ampak potem ko sem se v solo vpisal sem dal v mirovanje in dal zavarovanje prek oceta. Jutri bom sel vprasati kako in zakaj. Potem nebom imel denarja vsaj ta 2 prva tedna za hrano v soli nevem kaj bom cisto brez centa bom.

Popravici nevem kaj bom neda se mi vec tako it naprej, za vsako dobro stvar pride 10 slabih. Zakaj sem moral lih jaz v tako zivljenje priti.

Lp..
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 03 Sep 2020 09:10

Odgovor svetovalke

Iskreno, zadnje dni v avgustu sem mislila tudi nate, dragi moj sogovornik!

Iskrene čestitke za tvoj uspeh, zdaj si v četrtem, zaključnem letniku in čez eno leto boš verjetno že povsem samostojen, z zaposlitvijo in svojimi stalnimi dohodki. Verjamem, da je ob prazni denarnici in zaprtem računu to slaba tolažba, zares. Upam, da si te dni že uredil odprtje računa. Ti lahko začasno pomagata starša, da boš imel za vožnjo in malico? Morda kakšen dober prijatelj, bratje ? Povprašaj v šoli, običajno imajo t.i. socialne blagajne za pomoč dijakom v stiski. Vem, enkrat si že zavrnil tak predlog, ampak poskusi še enkrat zaprositi za denarno pomoč na Centru za socialno delo na območju, kjer živiš, vsaj enkratno ob začetku šolskega leta. Te pomoči ni potrebno vračati.

Vse to je zanesljivo povezano tudi s tvojim zdravstvenim stanjem, s tvojo kronično boleznijo. Dokler je možno kolikor toliko kakovostno živeti brez stome, jo odklanjaj. A če bo tako hudo, da bo tvoje življenje resno ogroženo, prosim, ne vztrajaj pri tem. Vem, borec si, pogumen in vztrajen, a kot vsakdo tu in tam potrebuješ pomoč, vzpodbudo. Res me žalosti, ko zapišeš, da za eno lepo stvar v življenju doživiš deset slabih. Zakaj prav ti? Ne vem, mislim, da nihče ne pozna odgovora. Včasih se res zdi, da se težave zgrinjajo na kup. Pomembno je, da imaš nek cilj v življenju, jasen in dosegljiv. Zaključiti šolanje, pridobiti poklic, delo, finančno samostojnost, kasneje tudi bivanjsko. Najti sorodno dušo, s katero boš delil prihodnost. Imaš smisel za humor, v sebi neguj optimizem, bodi ponosen na vsak korak naprej, ki ti uspe. Gradi svoje zadovoljstvo na teh uspehih, ne predaj se težavam in skrbem. V vsaki stvari poišči pozitivno sporočilo. Tista slaba so za zraven, niso tako pomembna. Poišči si drobna veselja, zase, za tvojo dušo. Branje, glasba, ustvarjanje, opazovanje narave, pisanje, dnevnika morda? Karkoli.

Držim pesti, da boš trdo stopil v novo šolsko leto in se otresel največjih skrbi. Mislim nate, tu sem zate, piši mi, prosim.
Žarka Brišar Slana, univ. dipl. psihologinja
ImDone

ObjavaNapisal ImDone » 18 Okt 2020 22:11

Ehja prihajajo težki časi ni več nič isto in Nikol več nebo. Zgubil sem voljo za šolo in vse toliko koliko sem manjkal letos nisem nikoli. Zdej moramo še od doma delat in firma od prakse nebo podpisala pogodbe (razumljivo).

Čisto sem zgubljen strah me je pred vsem a najmanj pred corono. Bom ali nebom naredil šole ne vem. Mati dobila odpoved po 15 letih dela v tej firmi.

Govorijo da denar ni vse in dan ne more kupiti sreče ampak ni tako denar nam je dandanes postalo kri ki nam kar pošteno srkajo vsi.

Nevem več kaj hočem. Ahh Nevem niti več zakaj pišem tuki.

Lp