Erekcija pri sistematskem pregledu

Vprašanja na tosemjaz.net.
Oto .,

Erekcija pri sistematskem pregledu

ObjavaNapisal Oto ., » 19 Jan 2016 12:21

Star sem 14 let in kmalu bomo imeli sistematski pregled. Tako kot v 6. Razredu bo gotovo zdravnica spet pogledala in tipala modi in penis. Skrbi me da bom takrat dozivel erekcijo, saj ce se me dotakne katerakoli punca tam spodaj se mi to zgodi. Kako bo odreagirala zdravnica? Ali mislite da je vec takih primerov kot jaz?
Ali puncam tudi kaj pogleda in s prsti pritiska na vagino? Ali po prsih?

Res me skrbi,
Oto
sssssoooooooo

Re: Erekcija pri sistematskem pregledu

ObjavaNapisal sssssoooooooo » 19 Jan 2016 21:39

verjami ne boš edini kateremu se to zgodi pred zdravnico zdravnice so tega vajene pač nič posebnega bo pač dala kožico dol na trdem penisu.
travarastenasoncu

ObjavaNapisal travarastenasoncu » 20 Jan 2016 11:32

Hojla oto,
oba sistematska pregleda v OŠ sta že za mano
in zdravnica je nam puncam samo pogledala vagino in prsi, dotikala se ni.
Naj te ne skrbi, po mojem je zdravnica vajena vsega.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 20 Jan 2016 13:25

Odgovor svetovalke

Pozdravljen!

Jaz pri sistematskih pregledih v tej starosti ne tipam spolovila, sploh če do zdaj ob predhodnih sistematskih pregledih ni bilo nobenih težav. To je seveda odvisno od zdravnice, ki te bo gledala, ampak jaz običajno fantom rečem, da mi sami pokažejo če lahko premaknejo kožico čez spolovilo in to traja par sekund in je to to. V vsakem primeru boš spolovilo moral pokazati in razumem, da je lahko zelo nerodno, če se ti zgodi erekcija. Svetujem ti, da razmišljaš na nekaj čisto tretjega, kar ni povezano s spolnostjo in te ne vzburja. Sicer pa, tudi če pride do erekcije, to ni nič neobičajnega, se je že zgodilo in zdravnica ne bo naredila nobene panike. Puncam ne izvajamo ginekološkega pregleda s prsti, ampak ponovno pogledamo spolovilo samo od zunaj, predvsem nas zanima če so prisotni sekundarni spolni znaki (poraščenost itd.), tudi dojke samo pogledamo, tipanja oz. samopregledovanja pa jih učijo naše sestre.

Upam, da sem ti kaj pomagala. Lep dan ti želim.

Tina Naranđa, dr. med.,
specializantka pediatrije
larcikaa

ObjavaNapisal larcikaa » 02 Feb 2016 21:30

Sem 8 razred. skoraj bomo imeli sistmatski pregled. napisali ste da nas bodo sestre učile samopregledovanjaoz tipanja...Kaj je to??!
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 04 Feb 2016 10:34

Odgovor svetovalke

Pozdravljena!

To pomeni, da bodo sestre pokazale (verjetno na kakšni lutki ali na brošuri) postopek samopregledovanja dojk, kdaj v menstrualnem ciklusu se to opravlja, na koliko časa, na kakšen način in na kaj morate biti punce pozorne. Nič stresnega ali neprijetnega. Rak dojke je sicer zelo redek v najstniškem obdobju, ampak je med najpogostejšimi vrstami rakov v odraslem obdobju, zato je pomembno, da se seznanite s preventivo čim bolj zgodaj.

Lepo bodi,
Tina Naranđa, dr. med.,
specializantka pediatrije
moški

ObjavaNapisal moški » 15 Dec 2016 23:49

Pozdravljeni sem že končal solo im morem povedati da v srednji soli več negledajo spolovil moškim ker so gledal že v osnovni in ni potrebe po tem pač sam vpraša če ti gre normalno dol včasih niti tega ne sam se ulezes na ono posteljo in ti želodec potopa in se lahko vstanes spolovilo pa ti sam na hitro pogleda pac zunanjost
pjj

ObjavaNapisal pjj » 15 Nov 2017 13:49

nam aiso nic pregledval spolovila
DICK

ObjavaNapisal DICK » 21 Mar 2020 19:03

imam vprašanje kaj bo rekla zdravnica ko se mi bo dvignu prosim za odgovor??
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 23 Mar 2020 10:33

Odgovor svetovalca
__________________-

Pozdravljen,

del sistematskega pregleda je tudi del spolovila. S tem se namreč oceni pubertetni razvoj mladostnika. Seveda se lahko tudi zgodi, da pride do erekcije penisa, kar je lahko zelo nerodna stvar. Vendar ne skrbi, zdravniki in zdravnice so usposobljeni strokovnjaki, ki imajo pri svojem delu veliko izkušenj in ne bo prvič in ne zadnjič, ko bodo to videli. Če bi se to tebi zgodilo, kar ni nujno, da se bo, sem prepričan, da bi bila reakcija zdravnika/ce povsem človeška, da te bodo razumeli in ti poskušali narediti situacijo čim manj neprijetno.

Lepo te pozdravljam,
Domen Kralj, mag. psih.