Gimnazija, metal, glasba, prijatelji

Vprašanja na tosemjaz.net.
Saksofonist
Objave: 1

Gimnazija, metal, glasba, prijatelji

ObjavaNapisal Saksofonist » 12 Jan 2020 15:24

Letos sem začel obiskovati gimnazijo. Imam dolge lase že od rojstva, v osnovni šoli to ni bil prevelik problem, a tukaj so me prvi teden vsi čudno gledali. Na srečo sem, čeprav pogosto zaprt vase, vsaj zabaven in sem se dobro vključil v družbo. Tukaj pa nastopi moj problem Rad poslušam rock, metal in punk, najraje hard rock ali heavy metal, čeprav nimam nič proti doom ali black. No kakorkoli, nihče ki ga poznam ne posluša takšne glasbe, zato imamo tudi omejene teme pogovorov. Za xxtentacionxx sem izvedel zadnji na svetu, prav tako za 69. Rad bi spoznal ljudi ki poslušajo tako glasbo kot jaz, da bi lahko skupaj hodili na koncerte. Imam sicer 2 znanca ki poslušata okvirno takšno glasbo kot jaz (grunge, punk..) mpak se ne družimo dosti. Kaj naj storim, oz. Če ima kdo podobne probleme naj se prosim javi!! Star sem 15.
666numberofthebeast

Re: Gimnazija, metal, glasba, prijatelji

ObjavaNapisal 666numberofthebeast » 14 Jan 2020 22:09

Zivjo!
Glede na to, da sem 2. letnik in sem se prejsnje leto srecavala s podobnimi tezavami, ti bom poskusila dati nekaj nasvetov. Najprej pohvale glede dolgih las, se mal pocakej pa se bodo punce lepile nate hehe. ;) Zagotovo je kje kaksen oz. Kaksna ki poslusa metal, sam dobr mors opazovat, ker je na gimnazijah je velik "skritih metalk in metalcev npr. Sama tud ne zgledam ravno kot metalka ce ze ne pridem z metal majco v solo". Tudi jaz sem v srednjo solo prisla s pricakovanji da bom zj pa najdla metalsko druzbo. No ja se vedno je nism. Poznam jih par iz drugih razredov ampak se ne druzimo prevec. Priporocam ti da se poskusis cim bolj vkljucit v druzbo sej ce pravs da si smesn mas ze 3/4 stvari narjenih. Ce si bos najdu kaksno skupinco je velika moznost da boste zacel vplivat en na druzga in mogoce ti rata kaksnga spreobrnt, sj fantje ste ponavad bl za take stvari pa ponavad lih kaksne prou na rap mahnene tipcke zanese v nase vode. Probej pa bos vidu, ce ze ne druzga pa spust "standarde" pa bos najdu kaksnga k mogoce ne bo imel lih podobnih glasbenih interesov pa se bosta drgac stekala itak pa tud ce bo metalc ni nujno da se neki stekata se velik drugih dejavnikov je pr men tud ponavad zmaga kaksn humor pa kaksns bedne zafrkancije. Ce bi me zej seenkrat uprasu ti nebi rekla da se bom z dolocenimi tok zastekala k dejansk sm se zdej. Ne pozab da s kaksno na silo finti ne bos nc dosegu pa da lih taprava prjatlstva ponavad pridejo bl k ne spontano. Pa ne se spreminjat zarad drugih. :) ce te kj posebi zanima kr vprasej.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 16 Jan 2020 08:35

Odgovor svetovalke

Pozdravljen Saksofonist,

Me veseli, da si se uspešno vključil v družbo in si ostal to kar si. Ne uspe to vsem, bravo!

Razumem, da si želiš družbo, ki ima podoben okus za glasbo in s tem tudi povezanimi interesi kot jih imaš ti. Za začetek mogoče lahko poizkušaš stopiti bolj v stik s svojima 2 znancema za katera veš, da poslušata isto zvrst glasbe. Predlagaj ali pa ju povabi na kakšen punk koncert in če se boste imeli dobro, se lahko še isti večer dogovorite za obisk naslednjega koncerta. Tako lahko počasi postanete družba.

Seveda je pa pri tem potrebno tudi upoštevati to, da skupni interes za glasbo je dobra podlaga za prijateljstvo, ni pa to vse in lahko, da se ne boste popolnoma ujeli. Vendar še vseeno je prednost tega, da greste skupaj na koncert ali dva to, da boš tam lahko spoznal druge ljudi. Presenečen boš koliko ljudi hodi na takšne koncerte, čeprav vizualno ne bi nikoli rekel, da imajo radi to zvrst glasbe. Mogoče se v množici znajdejo kakšni dijaki iz tvoje gimnazije.

Prepričana sem, da z malo poguma in če uporabiš svoje dobre socialne veščine hitro našel svoj krog rockerjev :)

Lep pozdrav,

Nuša Crnkovič, dipl. biopsihologinja in mag. psihologije
Muzikaal

ObjavaNapisal Muzikaal » 17 Jan 2020 14:47

Živjo!
Upam da lahko pišem sem.
Ni ravno metal, ampak je rock glasba. Z Mladinskem centrom Mladi zmaji se pripravlja muzikal na temo slovenske skupine Hazardi in se rabi še nekaj fantov, lahko kot igralska vloga, petje v zborčku igranje inštrumenta ali pa pomoč v zakulisju. Glasba je rock, smo pa fajn zasedba, ki ima rada glasbo. Sodelujemo sami mladi, da kaj počnemo poleg šole. Spoznali pa bomo tudi preživelega člana te skupine, z nami bo na vajah in premieri. Če bi te zanimalo in bi rad delil naokoli ljubezen do glasbe, se nam lahko pridružiš, za več o projektu lahko pišeš na mail: [email protected]
🥰