PROSIIIIIIIIIIIIIIIM ODGOVOR

Vprašanja na tosemjaz.net.
srednja šola

PROSIIIIIIIIIIIIIIIM ODGOVOR

ObjavaNapisal srednja šola » 16 Apr 2019 18:45

Živjo.
Vpisala sem se na šolo ki bo imela omejitev-prijav je 112 prostih mest pa imajo samo 84
Strah me je da ne bom sprejeta saj nimam ravno dobrega uspeha v šoli-sploh ne letos,in če na tisto šolo ne bom sprejeta sploh ne vem kaj naj potem grem,-KAJ MI SVETUJETE
LP.
Pattie

Re: PROSIIIIIIIIIIIIIIIM ODGOVOR

ObjavaNapisal Pattie » 17 Apr 2019 12:32

Dejansko ne moreš nič naredit. Lahko samo čakaš in upaš na najboljše :) če ne boš sprejeta se boš pač vpisala nekam drugam ali pa počakala na drugi krog

Srečno!
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: PROSIIIIIIIIIIIIIIIM ODGOVOR

Uredništvo » 26 Apr 2019 12:20

Odgovor svetovalke

Zdravo,

prenosni rok se je zaključil 23. 4., zdaj prijave so, kjer so. Počakati bo treba na rezultate izbirnega postopka - vpis v 1. krogu bo na vseh šolah med 18. in 21. 6. Učenci, ki ne bodo sprejeti v prvem krogu, bodo dobili informacije o sodelovanju v 2. krogu izbirnega postopka. Takrat lahko glede na preostala prosta mesta (imajo jih tudi šole, kjer je bila omejitev vpisa - 10% mest namreč morajo prihraniti za 2. krog) razvrstijo do deset srednješolskih programov. Potrudi se v šoli, kolikor se da - morda lahko kakšno oceno še dvigneš. Razmišljaj tudi o "planu B" - kaj bi še bilo sprejemljivo zate. Lahko pokličeš na šolo, kjer imaš prijavo, in se pozanimaš, kako ti kaže glede na ocene 7. in 8. razreda - tako boš bolj zanesljivo vedela, na kaj se pripraviti.

Lepe majske počitnice ti želim, pa čim uspešneje zaključi 9. razred.

mag. Helena Maher Resinovič, univ. dipl. psihologinja