Odvisen od video igrice..

Vprašanja na tosemjaz.net.
dekyy
Objave: 3

Odvisen od video igrice..

ObjavaNapisal dekyy » 13 Jan 2019 15:23

Dober dan. Star sem 13 let. Hodim v 8 razred.
Moj problem je da sem odvisen od igrice CS:GO.. je online strelska igrica. 1 Match traje od 25-45 minut. Starsi sploh ne marajo ko igram katero koli igrico. V šoli imam 4, zna se pa pri katerih predmetih (ki mi ne grejo dobro) dobiti 3 in 2. Ko dobim oceno manjšo pod 4 mi starsi uzamejo racunalnik (prepovedajo). takrat sem vsak dan jezen in si zelo zelim igrat to igrico. Ta igrica je pac online igrica, kjer igram z ljudmi s katerimi sem se dogovoril da bom igral teh 45 minut. Nekje v sred igre, mi pride brat ali oci in me uprasajo ce grem loh kej kupit ali vzet. (v tej igrici ko se disconnectas, dobis nekak ban, ne mores igrat 30 min, ce ti se to zgodi se enkrat je 1 ura, naslednic 24 ur, naslednic 7 dni), zato skoraj vsakic pac recm da ne morem zdej ane. oni so pa jezni pa govorijo da mi igrica ne more pomenit v zivljenju pac in da ko recejo da nekam grem da automatsko pauziram in grem. Potem se pa najezijo ljudje s kom sem se dogovoril da bom igral, dobim ban. itd... ja pa moram priznat da mi se zgodi da odigram 2-3 matcha odenkrat. pac grem v wc, ven in se druzit, ampak mi se to dogaja... a mi lahko pomagate prosim?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Odvisen od video igrice..

Uredništvo » 14 Jan 2019 17:17

Odgovor svetovalke

Pozdravljen.

Ne vem koliko si pripravljen sprejeti pomoč?

Ker edina pomoč zate ta hip se glasi, da s tem vedenjem končaš. Priznaj staršem in se skupaj z njimi obrni na svetovalnico DrogArt.

Drugače lahko zaideš na izredno nevarno območje. Upam, da boš pametno ravnal in si ne lagal ter z vedenjem nadaljeval.

Lep pozdrav,
Polona Kuzman, univ. dipl. sociologinja in varstvoslovka