Zakaj je tako?!?

Vprašanja na tosemjaz.net.
jazsem1

Zakaj je tako?!?

ObjavaNapisal jazsem1 » 04 Jan 2019 22:22

Pozdravljeni! Ne vem če se to tiče tega foruma ampak, ker vem, da vedno odgovorite bom vseeno napisal.

Ne vem ali se samo meni zdi ali nas res vsak dan bolj polnijo z negativizmom in slabimi novicami. Česa vse se moramo bati, kaj vse nam škoduje, kaj povzroča to pa ono bolezen, koliko jih je mrtvih, posilstva, umori itd itd...
Ne vem človeka kot sem jaz (pa najbrš tudi veliko drugih) to spravi v slabo voljo in učasih razmišljš samo o tem a je z mano vse v redu, kaj pa če je to, kaj če se bo to zgodilo. Očitno je danes namen ljudi spravljati v stres in depresijo.

Hvala in sprašujem še za vaše mnenje.
Negatizem

Re: Zakaj je tako?!?

ObjavaNapisal Negatizem » 13 Jan 2019 12:11

Zdravo.
Strinjam se s tabo. Ce ni beseda o vojnah onesnszevanju ali o koncu sveta se pa govori o zvezdniskih dramah. Novic sploh ne spremljam vec. Raje gledam kaksen dokumentarec komedijo ali pa kaj preberem. Se vedno velja prepricanje da se z ustrahovanjem vec doseze kot s prijazno besedo in socustvovanjem.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Zakaj je tako?!?

Uredništvo » 14 Jan 2019 15:48

Odgovor svetovalke

Pozdravljen,

verjetno se mnenja ljudi glede tvojega vprašanja razlikujejo, zato ti bom odgovorila iz osebnega vidika. Sama že nekaj let ne spremljam novic in drugih medijev preko katerih sporočajo o dogajanju. Ker smo ljudje telesna, čutna, čustvena, miselna...bitja, se nas vse "prime". To pomeni, da se v nas vtisne. Če večino časa poslušamo o slabih stvareh, je normalno, da o tem razmišljamo, nas bremeni, nas spravlja v stres in v nas sproža kar nekaj negativnih občutkov: jezo, obup, strah, žalost. Verjamem tudi, da ljudje iz različnih razlogov spremljajo novice,medije...bodisi, ker želijo drugim pokazat koliko vedo, bodisi zato, ker imajo občutek, da "morajo" vedeti kaj se dogaja, bodisi se rajši ukvarjajo z drugimi kot s seboj (oz. je tako lažje), bodisi iz dolgčasa...skratka, vsak človek ima nek svoj razlog. V kolikor si ugotovil, da nate tovrstni podatki, informacije,...ne vplivajo dobro, ti svetujem, da prenehaš z gledanjem in se rajši ukvarjaš z nečim kar te veseli, te sprosti, ti da energijo in te razvedri.

Pa srečno,
Gaja Pattzelt, univ. dipl. pedagoginja