Kontracepcijske tablete

Vprašanja na tosemjaz.net.
Lejaa111

Kontracepcijske tablete

ObjavaNapisal Lejaa111 » 04 Avg 2018 15:31

Pozdravljeni!
Stara sem 18 let in sem pred pol letami zacela jesti kontracepcijske tabletke. Preden sem jih zacela jesti sem zmeraj nosla modercek kosarice A. Od kar pa sem na tabletkah sem opazla da so mi prsi "zrasle" in tudi bol napete so..sedaj mi je prav kosarica B. Je to lahko zaradi tablet? Prsi me tudi bolj bolijo in so zelo obcutljive. Hvala za odgovor!
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Kontracepcijske tablete

Uredništvo » 06 Avg 2018 13:49

Odgovor svetovalke
_________________

Pozdravljena,

občutljivost in napetost dojk je možen stranski učinek ob jemanju tabletk, ki pa običajno postopoma izzveni.

Lep pozdrav.
Tinkara Srnovršnik, dr.med.,
specialistka ginekologije
Lejaa111

Re: Kontracepcijske tablete

ObjavaNapisal Lejaa111 » 08 Avg 2018 19:45

Kdaj pa? Saj jih ze pol leta jem pa se vedno ni nic boljse. Ce neham jesti bojo sle nazaj v prejsno stanje?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Kontracepcijske tablete

Uredništvo » 09 Avg 2018 13:59

Odgovor svetovalke
________________

Pozdravljena,

to je odvisno od vsake posameznice. Če so dojke napete zaradi tabletk, je za pričakovati, da se bodo po prenehanju jemanja vrnile v prvotno stanje.

Lep pozdrav.
Tinkara Srnovršnik, dr.med.,
specialistka ginekologije