Nujno

Vprašanja na tosemjaz.net.
Nataša1235

Nujno

ObjavaNapisal Nataša1235 » 13 Jun 2018 17:45

Pozdravljeni! Jaz sem se odločila da moram ta september nujno shujšat zato ker sem predebela. Namreč ta september ne bom več doma samo za soboto in nedeljo in sem se odločila da bom med tednom hujšala. Moja razredničarka mi govori da sem drobčkena ampak jaz bi ji pa rekla a ne vidiš kako sem debela. Ko sem imela maja sistemacki pregled sem shujšala za pol kg a to zame ni dovolj mogoče sem se nazaj zredila in ko preden stopim na tehtnico me je strah da ne bo tehtnica pokazala da sem se zredila še za kakšnih 5 kg. Namreč moja največja želja je da bi drugo leto shujšala za kakšnih 10 kg in tako bi bila bolj suha in zadovoljna ker zdaj nisem niti malo zadovoljna s seboj. Višina 150 starost 16 teža 44,0 preveč
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Nujno

Uredništvo » 14 Jun 2018 14:50

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

hujšamo ko je naš kalorični vnos manjši od potreb. V fazi odraščanja se hujšanje odsvetuje. Svetujem ti, da se obrneš na zdravnika ki ti bo svetoval nadzorovano hujšanje z dieto ustrezno tebi. Vedno je hujšanje uspešnejše ob podpori nekoga, ali bližnjega ali kake prijateljice. Vsekakor je potrebna polnovredna prehrana, izogibanje sladkarijam in slabim prigrizkom, ki ji naj zamenjajo sadje in zelenjava. Če pristopiš z zdravo pametjo in s trdno željo je uspeh zagotovljen. Je pa potrebno imeti kar nekaj znanja. Zato svetujem ali zdravnika ali nekoga ki je v tem strokovno podkovan. Diet je nešteto, pravila zdravega prehranjevanja pa učijo že v šoli.

Ekstremna dieta v tvojem obdobju lahko naredi ogromno škode zato bodi previdna.

Lep pozdrav,
Maja Nose, dr. med.,
specializantka infektologije