Izdaja

Vprašanja na tosemjaz.net.
Izdan

Izdaja

ObjavaNapisal Izdan » 13 Sep 2017 23:47

Nekaj časa nazaj me je moj sošolec(bil je tud najboljsi prijatelj)izdal
Čez noč me je "zapustil"in se začel družiti z drugimi.Moti me to da je njih včasih zafrkaval in jim dajal zlobne vzdevke itd.
Ampak oni mu zaupajo
Jim je pa tudi natvezil da sem jaz njega izdal in sedaj me imajo vsi za izdajalca.kaj naj naredim?

Hvala za odgovor
jazverjamem
Objave: 334

Re: Izdaja

ObjavaNapisal jazverjamem » 14 Sep 2017 16:29

Oila,

izdaja boli, priznam.

Lahko se z njim pogovoriš. Jaz bi počakal.

Vse pride nazaj- slej kot prej :)
jazverjamem
book lover
Objave: 3

ObjavaNapisal book lover » 16 Sep 2017 18:30

Imam podobno izkušnjo najboljše je da daš glavo pokonci se za njihne obremenjuješ in jih pošleš v *****
Friendzoned
Objave: 2

ObjavaNapisal Friendzoned » 18 Sep 2017 17:05

Enako se dogaja tut men. Pac jest sm se mascevala s lrijaznostjo ker so poj tko usi dojel da nebojo delc prsli ce bojo sirl lazi. Pa se z prijaznostjo sm dobila druge prijatelje-tiste k mi zaupajo in jaz zaupam njim. Ce pa on noce bit tvoj prijatelj je oa izguba na njegovi strani saj se sigurno ne zaveda kaksnega zaupnika je izgubu s tem dejanjem😊
Uredništvo
Objave: 36555

ObjavaNapisal Uredništvo » 20 Sep 2017 12:13

Odgovor svetovalke

Pozdravljen, Izdan.

Predlagam ti, da si vzameš nekaj časa in razmisliš ter začutiš, kdo so tvoji pravi prijatelji. Dober prijatelj nam stoji ob strani. Veseli in smeji se z nami, ko nam gre dobro in nam priskoči na pomoč, ko pridejo tisti malo slabši, težji, boleči trenutki v našem življenju. Dobremu prijatelju lahko zaupamo in se na njega lahko zanesemo. Tudi dobri prijatelji se včasih skregajo, a se znajo pogovoriti, priznati napako, se opravičiti in pobotati. Ali prepoznaš tvojega sošolca, nekdaj najboljšega prijatelja, v tem opisu?

Morda lahko svojemu sošolcu ob priložnosti poveš, da te je s svojim dejanjem prizadel. Misliš, da bi s pogovorom utegnila razrešiti spore? Pogovor je namreč včasih lahko pravo zdravilo za odnose.

Včasih se tudi zgodi, da se prijatelji razidejo. To se lahko zgodi na primer takrat, ko se pojavijo nepremostljivi spori ali pa se prijatelji zgolj oddaljijo, ker si niso več tako blizu. Tudi če z vajinim prijateljstvom ne bosta morala nadaljevati, ne skrbi, v naša življenja vedno prihajajo nove osebe, ki lahko z njimi navežemo dobre prijateljske odnose. Včasih pa se razvije prijateljstvo tudi med tistimi, ki se že nekaj časa poznajo, ampak si šele malo kasneje postanejo blizu. Najpomembnejše je, da posvetiš pozornost osebam, ki so ti blizu, ki ti veliko pomenijo in da z njimi gradiš odnos.

Več o prijateljstvu si lahko prebereš tukaj: http://www.tosemjaz.net/clanki/odnosi-z ... rijatelji/

Lepo te pozdravljam,

Anja Kragelj, univ. dipl. pedagoginja in specializantka psihoterapije