Bolecina v levem usesu

Vprašanja na tosemjaz.net.
Zaskrbljenaaa

Bolecina v levem usesu

ObjavaNapisal Zaskrbljenaaa » 13 Sep 2017 22:20

Spoštovani,

prosim za čimprejšnjo pomoč, saj sem trenutno v tujini in še vsaj kak teden ne morem do svojega zdravnika. Prejšnji teden sem bila rahlo prehlajena, malo sem imela vneto grlo in poln nos, z malo caja in sprice za nos sem v dveh dneh prišla normalno k sebi. Danes sem nenadoma začutila precej močno in motečo bolečino v levem ušesu, ki je konstantna. Slišim normalno, nimam nobenega izcedka, bolečina pa vztraja cel čas, ne glede na to, kako se obrnem ali gibam. Sicer za čiščenje ušes uporabljam vaxol, vatiranih palčk nimam. Kot prvo pomoč so mi v lekarni dali otalgan kapljice (sem v Italiji) in vzela sem tudi lekadol, ki pa je prijel zgolj za 2 uri. Sicer mi raste tudi leva zgornja osmica v ustih, če bi lahko imelo kaj povezave. Čudno se počutim, ker sem že imela vnetje ušes par let nazaj, ampak sta bili takrat prizadeti obe ušesi in nisem slišala skoraj nič, sedaj pa na desno uho slišim normalno. Imate kakšen nasvet zame? Bi bilo vseeno bolje, da se vrnem domov, ne želim si zapletov (sem glasbenica)? Najlepša hvala!
Uredništvo::tsj
Objave: 36260

Re: Bolecina v levem usesu

ObjavaNapisal Uredništvo::tsj » 15 Sep 2017 10:49

Odgovor svetovalke

Pozdravljena!

Če imaš možnost, obišči zdravnika v tujini, da te pregleda.
Zelo pogosto lahko po prehladu pride do vnetja srednjega ušesa. Potrebuješ pregled in eventuelno tudi antibiotik.
Če gre za vnetje srednjega ušesa, bo antibiotik hitro pomagal in lahko boš nadaljevala svoje potovanje.
Vendar res ne odlašaj s pregledom.

Hitro se pozdravi. Lep pozdrav,
Tina Naranđa, dr. med.
specializantka pediatrije