Depresija-anksioznost

Vprašanja na tosemjaz.net.
depresivnadeklicaa

Depresija-anksioznost

ObjavaNapisal depresivnadeklicaa » 07 Jun 2018 10:57

Že več kot 2 leti se mi dogaja da vse bolj razmišljam kaj je sploh poanta življenja....veš čas razmišljam samo kako bi bilo dobro če bi umrla in se rešila vseh problemov in skrbi....ves čas samo jokam ker mi je težko narediti tudi enostavne stvari...postajam vse bolj občutljiva in jokam zaradi majhnih ne težkih stvari ki mi jih izrečejo starši, kot na primer (ni uredu narejeno)....nato se pa začnem rezati in takoj dobim občutek sproščenosti kot da bi iz sebe dala ves stres in negativne občutke....stvari ki mi jih izrečejo sošolci (npr. samo pozornost iščeš) me potrejo tako močno da se grem takoj jokat na toaleto....vsak dan razmišljam o preteklosti in slabih stvari ki so se mi dogajale in ves čas slišim neke glasove ki me podpirajo k samomoru....tudi v šoli me ves čas spremljajo raznorazni glasovi ki me kličejo po imenu kot da bi želeli pridobiti mojo pozornost....rada bi se ubila ker sem res grda, sem debela, sem neuporabna, usi me lahko zamenjajo...res ne vem kaj naj naredim saj rešitev vidim samo v samomoru...
depresivnadeklica
Objave: 1

Depresija??

ObjavaNapisal depresivnadeklica » 08 Jun 2018 12:26

dogaja se mi da sem zaspana kljub temu da spim po 10 ur na dan...na trenutke kar začutim praznino in takoj za tem mi po glavi švigajo razni prebliski iz preteklosti in začnem jokati....takrat si tudi zamišljam kako lažje bi bilo vsem ljudjem če me nebi bilo več na svetu, kako bi se rešila vseh skrbi in tega brezupnega občutka do življenja....in na splošno se rešila vsega....se tudi režem ker se tako počutim po tem bolje....nevem kaj naj počnem v življenju če me tako ali tako noben ne mara, noben me ne potrebuje, grda sem, debela...vsi samo govorijo da iščem pozornost s tem ko se režem zato me to še bolj potre in da še večjo voljo do samomora....ampak res bi rada pomoč (na nekakšen način jo hočem ampak je nočem...čuden občutek...)saj vem da bom drugače naredila samomor.....težko mi je povedat kaj se dejansko dogaja ampak sem vseeno to napisala....
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Depresija-anksioznost

Uredništvo » 08 Jun 2018 13:52

Odgovor svetovalca

Pozdravljena deklica, ki si - se strinjam s teboj- očitno res depresivna. Vse skupaj traja že predolgo, kar pomeni, da so se tvoji občutki kronificirali, tako utrdili, da ne moreš računati, da bi kar sami od sebe izginili. Čeprav nisem zdravnik psihiater, v tvojem opisu prepoznavam kar nekaj znakov depresije . Zakaj to razlagam in ponavljam ? Ker če to drži, moraš do psihiatra, da dobiš ustrezno zdravilo, ki bo vplivalo na določene kemične procese v živčnem sistemu in s tem tudi na tvoje počutje. Psihiatra-ne osebnega zdravnika sem omenil tudi zato, ker navajaš prisluhe. Mislim glasove, ki te kličejo in nagovarjajo. To kaže, da so se stvari znotraj tvoje psihe hudo zapletle.

Praviš, da vidiš rešitev v samomoru, jaz pa ti svetujem zdravljenje, ki bo prineslo tako boljše počutje, kot to, da se boš rešila nadležnih glasov in samomorilnih misli. Pot do psihiatra pa najlaže najdeš preko osebnega ali šolskega zdravnika.

Lepo te pozdravljam
Heliodor Cvetko, psiholog in psihoterapevt, Svetovalni center Maribor.
Heliodor Cvetko, univ. dipl. psiholog
Svetovalni center za otroke mladostnike in starše Maribor