Rezultati raziskave o www.tosemjaz.net

Vprašanja na tosemjaz.net.
jazverjamem
Objave: 333

Re: Rezultati raziskave o www.tosemjaz.net

ObjavaNapisal jazverjamem » 06 Sep 2013 20:36

oi,

Lepo, da ste objavili rezultate raziskave. Me veseli, da boste nekaterim področij namenili več pozornosti, vendar naj vas opomnim, da na nobeno področje, ne smemo pozabiti.

Strinjam se s tem, da strokovnjaki odgovarjajo prepočasi, vendar moram poudariti, da jih popolnoma razumem. Zato se strinjam, z uvedbo klepetalnice, ki bo nedvomno, vrstnike pritegnila, da mu bodo, pomagali, kasneje, pa bo dobil tudi strokoven na svet svetovalca!

Mislim, da je pomembno, poudariti, tudi to, da svetovalec nikakor ne bi smel, podati konkretnega odgovora, tistemu ki potrebuje nasvet. Odgovor, bi mogel biti veliko bolj splošen, ker menim, da konkretno rešitev, mora najti tisti, ki sprašuje sam!

Menim tudi, da bi se lahko na osnovnih šolah, organizirala različna predavanja in delavnice, da bi lahko mladostnik, uvidel težave....V svetovanje v šolah, pa bi lahko vključili tudi nekatere, uporabnike!

Seveda, pa se moram, na koncu zahvaliti, da nam svetujete in pomagate!

lp
jazverjamem
nekdo231

ObjavaNapisal nekdo231 » 09 Okt 2013 17:01

Ali boste naredili, kaj v tej smeri, ki jo je opisal uporabnik jaz verjamem?

lp
jazverjamem

ObjavaNapisal jazverjamem » 15 Okt 2013 15:01

Hei,
za
nekdo231, sem že vprašal, pa še nisem dobil nobenega konkretnega odgovora. Samo to, da vse v fazi razmišljanja. Verjetno bi nam to zelo koristilo, ampak še enkrat ponavljam, da po moje iz tega če dolg časa ne bo nič.

Lep pozdrav!
jazverjamem
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 16 Okt 2013 10:44

Pozdravljen nekdo231,

uporabniku jazverjamem smo že odgovorili preko zasebnega sporočila.
Bomo pa še tu pojasnili in pokomentirali izpostavljene dileme:
- zagotovo se strinjamo, da ne smemo pozabiti na nobeno področje. Razmišljamo zgolj o dopolnitvah vsebinskih sklopov, dodajanju orodji, ki jih doslej nismo ipd.
- Odgovore se seveda trudimo priskrbeti v najkrajšem možnem času. Glede na to, da gre včasih za zelo zahtevna in kompleksna vprašanja mladostnikov, svetovalec potrebuje malo več časa za odgovor. Saj želi svoj odgovor temeljito premisliti in ga res strokovno utemeljiti. Trudimo se namreč, da mladostnikom omogočimo strokovne, zanesljive in preverjene odgovore.
- glede klepetalnice: nekoč smo jo že imeli na spletni strani, ker smo predvidevali, da jo mladi potrebujete, vendar lahko rečemo, da se klepetalnica ni obnesla, tako da smo jo pri zadnji prenovi našega spletišča ukinili. So pa seveda možni in zelo zaželjeni vsi nasveti vrstnikov tudi na forumu.
- odgovori svetovalcev so seveda prepuščeni njihovi strokovni presoji. Je pa naše izhodišče vsekakot takšno, kot opisuje "jazverjamem", da mora konkretno rešitev poiskati maldostnik sam, svetovalec mu lahko pri tem le poda roko/ ga usmerja...
- Če ste videli na naši spletni strani predstavitveni film o programu To sem jaz, ste lahko videli, da program To sem jaz temelji na dveh pristopih:
1) spletnem komuniciranju (forum)
2) preventivnih delavni, ki jih učitelji izvajajo po našem priročniku "10 korakov do boljše samopodobe" v šolskem okolju
- zanimiva je ideja, da bi v vsetovanje v šolah vključili nekatere uporabnike. Dober predlog, o katerem bomo vsekakor razmišljaji pri pripravi izhodišč za razvoj programa To sem jaz.

Program To sem jaz deluje že od leta 2001, torej že 12 let. V tem času smo ga ves čas nadgrajevali in razvijali. Sicer ne bi preživel.
To želimo ohraniti tudi v bodoče in super je, da lahko razmišljamo skupaj z vami.Hvala!

Lep pozdrav iz uredništva.
jazverjamem

ObjavaNapisal jazverjamem » 16 Okt 2013 14:38

V oblikovanje, klepetalnice pa povabite, še mladostnike!

lp
P.s zadovoljen z odgovorom!
jazverjamem
nimam pojma

ObjavaNapisal nimam pojma » 20 Mar 2014 19:23

kva nj nrdim
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 21 Mar 2014 09:18

Pozdravljen/a, uporabnik/ca spletnega foruma,

če imaš kakšno vprašanje za naše svetovalce/ke, te prosimo, da svoje vprašanje napišeš v novi temi na našem forumu.
V kratkem ti bomo priskrbeli odgovor svetovalca/ke.

Lep pozdrav iz uredništva.
maja k*******

ObjavaNapisal maja k******* » 30 Avg 2015 14:18

tudi sama sem sodelovala v tej raziskavi.

glede svetovalcov... na svoje odgovore sem čakala po 6 dni in s tem nisem preveč zadovoljna. če je neko lažje vprašanje se takoj nanj odgovori (še v istem dnevu), drugače pa lahko čakamo tudi po 8 dni (redki primeri, ampak vseeno).

glede klepetalnice se res strinjam, da bi jo uvedli.

in še nekaj: NOVA TEMA.... to bi moralo biti BOLJ VIDNO. priznam. prvič ko sem obiskala ta forum sploh nisem našla: nova tema.

lep pozdrav
xoxoLili

ObjavaNapisal xoxoLili » 29 Feb 2016 21:13

Obožujem to stran!
res mi veliko pomaga. Edino kar bi spremenila je to da bi lahko svetovalci hitreje odgovarjali!
Hvala in lep pozdrav ;)