ne morem

Vprašanja na tosemjaz.net.
jazverjamem
Objave: 349

ne morem

ObjavaNapisal jazverjamem » 08 Maj 2012 17:30

Pozdravljeni!

Včasih se mi zdi, da enostavno ne morem več in nemorem stem živeti. preprosto moje življenje je tkrat čisto na dnu.

Zakaj gre?
Poglejte iz mene se v šoli vsi delajo norca in moje življenje je v šoli polno spletk in prevar!

dejstvo:

Rad bi to spremenil, se jim maščeval tko, da bi trpeli in me spoštovali.
V sebi čutim ogenj ogenj in ogenj in hmalo vem, da bo izbruhno ampak nemorem več naprej.

Zakaj torej?

Rad bi to spremenil in vem, da če hočeš premagati 10000 stopnic moraš prvo stopiti na eno:

ampak se bojim bojim se tisto kar se v meni zbuja..... neznani očutki.. morda ljubezenj.

Prosim pomagaj mi!
jazverjamem
jazverjamem
Objave: 349

Re: ne morem

ObjavaNapisal jazverjamem » 13 Maj 2012 11:46

odgovorl please!
jazverjamem
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 15 Maj 2012 14:03

Pozdravljena, tvoje vprašanje smo že posredovali eni izmed naših svetovalk.
Odgovor boš v kratkem prejela. Prosimo te, da še malo počakaš.

Lep pozdrav iz uredništva.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 17 Maj 2012 08:54

Odgovor svetovalke

Pošiljam odgovor!

Ljudje imamo pogosto nihanja v svojem razpoloženju. Nekaj časa smo dobrovoljni in optimistični, potem se pa zgodi kaj neprijetnega in se razpoloženje spremeni. Ni prijetno in dobro, če so nihanja prepogosta in premočna. Napisal si, da je to včasih. Če je včasih, se dogaja tako tudi drugim in ni nič posebno odstopajočega, čeprav je gotovo neprijetno takrat. Razumela sem, da je v povezavi s tvojimi odnosi v šoli. Praviš, da se v šoli brijejo norca iz tebe. Ne omenjaš bolj podrobno, kaj se dogaja, vendar pa gotovo ni dobro gojiti maščevalne občutke v sebi. Z maščevanjem ne bo nič dobrega, samo zamera do drugih se vleče predolgo.

Najbolje je takoj se taktično postaviti zase, kadar pride do tega. Odkrito povejte, česa ne odobravati in kakšnega vedenja do sebe ne marate. Tako bodo sošolci in prijatelji dobili informacijo o vaših željah in zahtevah. Ponavadi drugi ljudje ne sprejmejo za slabo, če se tako izrazimo in upoštevajo, kar jim rečemo. Včasih pa se "zafrkavamo" bolj za šalo kot za res in v takšnem primeru ni potrebno vsega jemati dobesedno in preveč resno. Pohecaj se nazaj in to bo to, pozabi in pojdi naprej.

Prvo stopnico (o njih govorite) pa lahko prestopiš tako, da začneš sam sebe bolj spoštovati. Poskusi se sprejemati s svojimi dobrimi lastnostmi in s svojimi slabimi. Če se boš spoštoval, te ne bo tako prizadel komentar drugega. Včasih pa so različni komentarji dobronamerne kritike, ki si jih lahko analiziramo in poskušamo upoštevati pri naših naslednjih dejanjih.

Ljubezni se pa ne boj, to je nekaj tako lepega. Prepusti se in zgolj uživaj.

Lep pozdrav!
Simona Sanda, klinična psihologinja