still the one

Vprašanja na tosemjaz.net.
obupana::tsj

still the one

ObjavaNapisal obupana::tsj » 20 Avg 2001 23:41

Zdravo !
stara sem 18 let in imam fanta ze kakšnih 8 mesecev... se dobro razumeva, imava redne spolne odnose, le ena tezava je...
nisem se prebolela prejsnjega fanta... od tedaj je ze dve leti, vendar sem sama se vedno custveno navezana nanj... ne najdem nacina, da bi ga lahko pozabila... v mislih vedno primerjam dejanja obeh, besede, kretnje... vse...

v mislih sem ga ze velikokrat prevarala. iscem nacin, kako bi ga lahko pozabila... sedanjega fanta imam rada in vse kar sodi zraven, nebi ga rada izgubila za nic na svetu... vendar zaradi bivsega fanta veckrat padem v depresijo, sedanjega pa skrbi zakaj, vendar mu tega ne morem povedati v obraz...

zato sem poiskala pomoc pri vas... morda ima kdo podobne izkusnje ali pa je na mojem mestu... morda mi lahko svetuje kaksen strokovnjak... pomagajte mi...
vnaprej se vam zahvaljujem,
papa
odgovor psihologa::tsj

Re: still the one

ObjavaNapisal odgovor psihologa::tsj » 21 Avg 2001 15:22

Pozdravljena!

Prepričan sem, da tvoja težava ni nič neobičajnega, saj nam ljudje, s katerimi smo si bili zelo bljizu, še dolgo ostanejo v spominu. Občasno se nanje spomnimo, ob tem pa postanemo žalosni, če smo jih na tak ali drugačen način izgubili. Seveda je pametno, da sedanjemu fantu ne pripoveduješ o bivšem, saj bi s tem vnesla v vajin odnos veliko napetost. Glede pozabljanja naj ti napišem, da je morda najpreprosteje, če prepustiš času, da opravi s tem. Ne trudi se pozabiti, saj se rado zgodi, da s tem spomine ohranjamo, namesto da bi jih brisali.

Mislim, da se podobno dogaja vsem, ki smo izgubili pomembno osebo.

Upam, da se bosta s sedanjim fantom še naprej dobro ujemala.
Matej

ObjavaNapisal obupana::tsj » 23 Avg 2001 23:43

Zdravo Matej!

Me veseli, da si odgovoril na moje pismo in se ti hkrati zelo zahvaljujem. Vesela sem, da se je na pismo odzval fant, kajti zelo me je zanimalo predvsem mnenje fantov.Sedanjemu fantu ne omenjam bivsega fanta, saj ga nocem prizadeti ali pa kakorkoli namerno skodovati najini zvezi, vendar pa se me drzi nek obcutek slabe vesti, da mu nekaj prikrivam.imam slabo vest, ker je on vame bolj zaljubljen, kot pa jaz vanj.To sem opazila, ker se mu ze na dalec vidi, pomembno mu je samo to, da cimvec casa prezivi z mano, zapostavlja prijatelje kljub mojemu prigovarjanju naj jih ne. meni pa se moje prijateljice zdijo zelo pomembne, zato jih pogresam, ce jih nekaj dni ne vidim. Nisem take vrste oseba (VEČ!), ki bi bila zaljubljena in bi se zato zanjo ustavil ves svet, in bi zivela le se odljubezni(beri njega).Rada sem svobodna, v druzbi. Tako pa se pocutim nekako utesnjeno. Kako naj mu na obziren nacin povem, da me to moti, ne da bi postala dolgocasna in tecna?Sem mu ze omenila, vendar je to skoraj ignoriral.

Zelo bom vesela, ce si bos vzel toliko casa in mi napisal odgovor.Prosila bi pa tudi vse ostale, ki bi morda predlagali kaksen predlog. Pomoci bi bila zelo hvalezna. Hvala.
Lep pozdrav, papa
odgovor psihologa::tsj

ObjavaNapisal odgovor psihologa::tsj » 24 Avg 2001 11:29

Povsem razumljivo je, da smo prvič najbolj prevzeti od zaljubljenosti. Intenzivnost čustev se močno spreminja, zato se sprijazni z razliko vajinega čustvovanja.

Ti nisi nič kriva, če je fant bolj zaljubljen vate, kakor ti vanj, verjamem pa, da to utegne biti kdaj neprijetno. To je po mojem izvrstna priložnost, da ugotoviš, če si pripravljena to vajino različnost tolerirati, saj se bodo gotovo pokazale še mnoge druge. Ne trudi se zmanjševati njegove zaljubljenosti, saj bo ta sčasoma tako ali tako nekoliko popustila. Za ta korak se odloči takrat, ko boš prepričana, da ne želiš biti njegovo dekle.

Lepo pozdravljena,
Matej Žnuderl, univ.dipl.psih.

ObjavaNapisal obupana::tsj » 25 Avg 2001 02:13

Khm...
dokaj mi je nerodno, saj sem spregledala, da mi je odgovoril strokovnjak, ne pa nek vrstnik... se opravicujem glede svojega odnosa, saj nisem vedela s kom si pisem, oziroma sem bila povrsna pri branju - od tod tikanje itd.. najlepse se vam zahvaljujem za vašo pomoč in čas, vaši nasveti so mi pomagali. upam, da se bom se lahko kdaj obrnila na vas glede tega, saj sem prepricana, da bo to se potrebno. Za enkrat hvala,
lep pozdrav,
papa