Igralska šola?

Vprašanja na tosemjaz.net.
punca iz osmega a

Igralska šola?

ObjavaNapisal punca iz osmega a » 01 Dec 2019 13:55

hej!
sem punca iz osmega razreda...že dalj časa razmišljam kam bi šla v srednjo šolo...res si bi želela postati igralka in sem vesela da sem končno našla poklic,ki me veseli.Vem da lahko grem v umetniško gimnazijo in potem na akademijo... ampak je za mene gimnazija pretežka in matematika mi dela probleme...no vglavnem zanima me če obstaja katera šola,(ki seveda ni gimnazija)ki bi me usmerila k igralstvu...in če bi obstajala moram nujno po končani šoli iti na akademijo?ali imam več možnosti?kaka umetniška obstaja kje v mb?prosim odgovorite hitro😌hvala že vnaprej cenim...🔥
patii5377

Re: Igralska šola?

ObjavaNapisal patii5377 » 01 Dec 2019 16:51

hej!
hodim v osmi razred...Že razmišljam kam bi šla v Srednjo in si res želim postati igralka.Zavedam se, da je malo verjetnosti, da se mi bodo sanje uresničile vendar vseeno želim poskusiti.Če se pa kaj zalomi pa še vedno imam plan B.Vem da se lahko potem vpišem na umetniško gimnazijo vendar se bojim, da bi bila gimnazija zame pretežka,po uspehu sem prav dobra in me zanima če obstaja katera druga šola v smeri igralstva, ki ni gimnazija...Obstaja kakšna umetniška šola kje v okolici Maribora?Ali res moram, po končani šoli iti na AGRFT ali imam več možnosti...Ker se bojim, da me na AGRFT-ju ne bi sprejeli in nekateri pravijo,da naprej prideš le če imaš veze in da obstajajo primeri kjer so imeli nekateri velike talente in jih niso sprejeli...Ali obstaja še kakšna druga avdicija ne pa samo AGRFT?in če si slučajno sprejet na kakšni drugi avdiciji kaj pa potem?Lahko kar igraš ali je potrebno še dodatno šolanje?Razmišljam tudi, da se bi za zdaj vpisala v kak dramski krožek in podobno...Večkrat pa sem na Šolskih predstavah kaj recitirala...(vem da si moram nabrati kaj več izkušenj)... kako pa poteka avdicija in samo šolanje?
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Igralska šola?

Uredništvo » 03 Dec 2019 10:47

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

kot si že sama omenila, obstaja srednja šola, ki je usmerjena v igralstvo in sicer Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana. Drugih srednjih šol, ki bi se ukvarjale s tem področjem, na žalost, ni. Če se ne odločiš za vpis na to srednjo šolo, ne skrbi - še vedno obstajajo možnosti za igranje. Veliko drugih srednjih šol nudi dramske krožke; morda bi se lahko priključila kakšnemu.

Zraven tega obstajajo tudi prave dramske šole, ki jih lahko obiskuješ izven šole, torej ob popoldnevih oziroma vikendih. Si morda že razmišljala o prijavi na razne avdicije za filme, oglase, itd.? Na avdicijah načeloma ni zahtevana specifična izobrazba, ampak tvoj talent. Če si res želiš postati igralka in si mnenja, da ti to leži, potem se lahko prijaviš na kakšno avdicijo.

Zanima te tudi, ali moraš po končani srednji šoli na akademijo. Nujno ni, je pa vsekakor zaželeno, saj se boš tam lahko podrobneje izobrazila in pridobila izkušnje na področju igranja.
Je pa res, da, kot sem že omenila, lahko igralske izkušnje pridobivaš tudi na drugačen način, ne le z vpisom na srednjo šolo oziroma fakulteto.

Lepo se imej,
Eva Hršak, mag. prof. ang. in mag. prof. ped.