Čudne bele pikice

Vprašanja na tosemjaz.net.
1324657980

Čudne bele pikice

ObjavaNapisal 1324657980 » 15 Avg 2019 16:18

Spoštovani,

Pišem vam zato, ker sem opazil, da imam po menjavi šampona pod lasmi, pač na koži, ne na laseh, drobne bele pikice. Zelo so me srbele, zato sem se pač praskal, in mati mi je rekla da je rahlo krvavo, posušeno. Res je l, da so se mi pokazale včeraj, ko smo prispeli na morje, kopal sem se v morju in po uporabi tega novega šampona me je vse začelo srbeti. Danes me sicer več ne, vendar me zanima, če je zadeva (slučajno) lahko kaj resnejša. Res pa sicer je, da imam težave pri izbiri gela za tuširanje, saj ob močnejših za odrasle(npr.moških, Axe,....) takoj dobim reakcijo zelo rdečih pikic po celem telesu, ob uporabi gela Palmolive za otroško kožo brez nekih strokovnih snovi pa je takoj bolje, tega uporabljam že kake 3 mesece, koža je zdaj v redu.

Najlepša hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Jaka
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Čudne bele pikice

Uredništvo » 21 Avg 2019 03:24

Odgovor svetovalke

Pozdravljen!

Glede na opisane težave in tudi sicer občutljivo kožo, šampona, ki ga trenutno uporabljaš, tvoja koža ne prenaša dobro. Predlagam ti, da ga zamenjaš za kakšen nežnejši, morda celo otroški šampon.

Stvar sicer trenutno ni resna, lahko pa zaradi praskanja pride do nadaljnih poškodb in tudi okužb na lasišču.

Lep pozdrav,
Sanja Vulović, dr.med., specializantka pediatrije