Prva ljubezen

Vprašanja na tosemjaz.net.
Zalostnaxxx

Prva ljubezen

ObjavaNapisal Zalostnaxxx » 16 Jun 2019 09:14

Okej pa zacnimo na zacetku.
Lani februarja sem bila 8 razred in biv mi je vsec fant iz 9 velikokrat mi je pisal ali se pogovarjal z mano ampak jaz tega nisem jemala resno saj je bil znan kot fboy(zenskar ali kako naj recem) pisal mi je za gole slike katere mu seveda nisem poslala. Kot sem omenila se je to zacelo februarja ko pa je biv konec sole pa me je vprasal ce bi kaj imela amapk na resno zvezo ni pripravljen. Mislila sem okej sej ce boma samo “srala” me bo cez cas vprasal ce bi postala par. In tako sva se nekajkrat videla med pocitnicami teden pred zacetkom 9 razreda pa sem ugotovila da me je prevaral ker mi je nekdo poslav sliko njega in nekega dekleta med poljubljanjem.. vprasala sem ga ce kaj ve o tem in mi je odgovoril “ce nisem dovol dober zate povej ne pa da si izmislujes take stvari” poslala sm mu sliko in rekel je da z njo ne misli imeti nicesar.. nasledni dan sem izvedela da sta skupaj ampak ta zveza ni trajala vec kot en teden. Na zacetku oktobra mi je zopet pisav se opravicil in seveda sem ga imela tako zelo rada da sem mu vse oprostila ampak zopet je rekel da na zvezo ni pripravljen in bla sem tk ono ja okej. Čez kaksen mesec (sredina novembra) sva postala par in res se mu je vidlo da mu nekaj pomenim, bila sem prepricana da me ima rad.. nato sma imela prvic spolne odnose in ce sem iskrena sva jih mela ker je on tako hotel mene pa je bilo strah da ce jih neboma imela da me bo zapustil.. ugl tako sem videla da je pisal drugim deklotom za gole fotografije,seks ampak vedno sem mu vse oprostila ker sem bila tako srecna da sem z njim... nato me je konec januarja pustil in rekel da mu ni vec do zveze.. bila sem zalostna,depresivna res sem se zanemarila saj si zivljenja nisem predstavljala brez njega.. cez preblizno en mesec me je poklical ce grema na pijaco in sem privolila ko sem prisla tja je bil z prijateljem ki je rekel da se mu mudi zato naju je odpeljal k mojmu bivsemu tam se mi je zopet opraviceval za vse in sem mu oprostila ampak cez 4 dni me je nek najin prijatel poklical in rekel da me je fant prevaral in tako sma koncala, cez teden dni pa mi je povedal da to sploh ni res ampak da nima vec custev do mene ker pa sma takrat imela spolne odnose so mi prijateljice rekle da me ima samo za seks.. potem me je veckrat poklical ce gremo z prijatelji ven ampak sem ga vedno odslovila..enkrat mi je celo pisal Ce pridem k njemu saj je sam doma in bi lahko imela spolne odnose ampak da mu ni do zveze.. potem pa se je zdej maja spet zacelo ko mi je prijatel rekel da ima se tist fant custva do mene itd zato smo sli vsi skupaj na pijaco nato sma sla na samo da se pogovorima in res se mi je zdel iskren, ko je rekel da mu je zal in da me ima rad zato sma zopet postala par in Tokrat se je do mene obnasal res drugace vse je bilo bolje.. razen zadni teden ko je imel prakso nato pa se pomagal v firmi ampak sem mislila da je to le zacasno.. prejsni petek pa me Je pustil in rekel da me ne ljubi vec ampak je bil z mano zato ker je baje Tisti prijatelj pritisakal nanj... ampak ne verjamem ker sem videla da me ima rad. Nevemm kako ga naj pozabim blokirala sem ga vsepovsod tudi na tel. Stevilki.. ful ga imam rada amapk obcutek mam da se vrtim v zacaranem krogu ampak tudi hocem da vidi kaj je izgubil in da mu nobena nebo dala toliko sans kot jaz... ne morem brez njega
Puncaa166

Re: Prva ljubezen

ObjavaNapisal Puncaa166 » 18 Jun 2019 10:32

hejj!
To je samo moje mnenje ampak ti govorim iz svojih izkusenj.
Menim da ko te fant enkrat prevara do njega ne mores cutit vec 100% zaupanja, ker veliko fantov te starosti se v tako kratkem obdobju pac ne bo spremenilo. Vem da ti je bilo tezko in si mu zelela zaupati ker si ga imela rada ampak morda bi morala ze prej prekiniti stike z njim in iti naprej in na ta nacin ti bi bilo morda lazje. To ti tudi zdaj priporocam pojdi naprej ne uzeri se vec nazaj tudi ce bo se vedno zelel priti s tabo v stik, ker menim da ce bi te imel res rad te ne bi tolikokrat prizadel. In zagotovo bos nasla fanta tocno taksnega kot si zelis samo bodi potrpezljiva in ce nisi prepricana v zvezo se raje malo pocakaj in se prepricaj ce je res to to kar si zelis.
Lp ;)
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Prva ljubezen

Uredništvo » 23 Jun 2019 13:26

Odgovor svetovalke

Pozdravljena, "Zalostnaxxx",

vesela sem, da si se s svojo stisko in vprašanji, ki se ti porajajo, obrnila name. Najprej bi rada povzela tvoje pisanje, da vidiva, če te prav razumem: pred časom si spoznala fanta, ki ti je bil takoj všeč in s katerim si želela biti v zvezi, on pa si resne zveze ni želel in so mu zadoščali spolni odnosi s teboj. Večkrat je bil neiskren, tudi prevaral te je in večkrat prekinil zvezo s teboj. To se je zgodilo tudi nazadnje, zdaj pa ne veš, kaj naj ga pozabiš, saj do njega še vedno čutiš globoka čustva. Imam prav?

Prve mladostniške ljubezni so nekaj posebnega: prisotna so zelo intenzivna čustva, ki jih težko nadzorujemo, smo zasanjani, si s to osebo predstavljamo vse svoje življenje in zdi se nam, da bo konec sveta, če nas ta oseba zapusti. Ne damo si reči, da ta oseba ni edina in da jih bomo spoznali še veliko ter da to nikakor ni edina priložnost za srečo v v ljubezni v našem življenju.

Kot si zapisala, ti ta fant veliko pomeni in lahko razumem, da je dana situacija zate resnično težka. Najprej bi rada resnično pohvalila tvojo odločitev, da ne podležeš njegovi prošnji po golih fotografijah, saj marsikatere najstnice temu podležejo in gole fotografije zaokrožijo po spletu, brez da bi se zavedale, kakšne posledice lahko to prinese s seboj. Takšne fotografije se lahko hitro pojavijo na neželenih mestih in v rokah nepridipravov, ki jih lahko izkoristijo in se sami na tak način okoristijo. Edina prava odločitev je bila, da tega ne storiš in nikoli ne podleži takšnemu pritisku!

Fant je, na podlagi napisanega, resnično nezrel za resno zvezo, saj hrepeni zgolj po spolnih odnosih in mu to popolnoma zadošča. Zato se mu neiskrenost in varanje, ki v odnos nikakor ne sodita, ne zdita nič napačnega. Kot sama praviš, je bil fant do tebe večkrat neiskren, te tudi prevaral, zapustil in prekinil vajino zvezo, nato pa vedno znova iskal stik s teboj in hrepenel predvsem po spolnih odnosih, na katere je ves čas tudi namigoval. Ti, kot dekle, ki ji nek fant veliko pomeni in do njega goji močna čustva, si mu vedno znova pogledala skozi prste, oprostila in verjela, da dejanj ne bo več ponovil. A vedno znova se je izkazalo, da si bila samo ti v zvezi tista, ki si razumela pomen zveze in si tega resnično želela.

Ne glede na to, da si v zadnjem poskusu zveze s fantom imela občutek, da mu je mar zate in da se je spremenil, je drugačen, si lahko ponovno ugotovila, da temu ni tako in da je ponovno našel razlog za prekinitev vajine veze. Lahko te razumem, da še vedno iščeš upanje, da se bo spremenil, da čuti nekaj več do tebe in verjameš, da brez njega ne boš znala živeti. Vendar, kot je zapisala tudi tvoja vrstnica, neiskrenost in varanje nikakor ne sodita v partnerski odnos. To, da si odstranila njegov kontakt na vseh možnih področjih je dober korak v smer, da preboliš vajin odnos in da na novo zaživiš naprej kot si zaslužiš. Verjamem, da mu želiš dati vedeti, da je izgubil super punco, a to ni v tvoji moči; to bo spoznal sčasoma sam, če bo. Ne izgubljaj časa in ne muči se s čakanjem na to.

Bodi ponosna nase in na to, da razumeš, kaj pravi partnerski odnos pomeni. Zavedaj se, da neiskrenost, iskanje izgovorov in varanje nikakor ne sodijo vanj, saj ne vodijo do sreče. Za to, da boš to zaljubljenost prebolela, bo najverjetneje potrebnega kar nekaj časa in prav je, da si ga vzameš. Pri tem pa spoštuj sebe, ceni se in ne podleži željam fantov samo zato, da bodo ostali s teboj v zvezi. To ne vodi nikamor in v takšni zvezi nikoli ne boš srečna, saj si zaslužiš dosti več in verjamem, da boš srečala fanta, ki te bo spoštoval, se boril zate, cenil tvoja čustva in mu bodo ta pomembna (ne samo fizični, telesni stik preko spolnih odnosov) in ti jih predvsem iskreno vračal, kot si to zaslužiš.

Zato ne obupaj! Želim ti vse dobro in te lepo pozdravljam,
Anja Knez, mag. psihologije