Osamljena

Vprašanja na tosemjaz.net.
Amika725

Osamljena

ObjavaNapisal Amika725 » 15 Jun 2019 12:17

Pozdravljeni!

Ubistvu ne vem, kje naj začnem.
Z najboljšo prijateljico se vse bolj oddaljujeva, kar tako in se mi tudi ne zdi vredno, karkoli narediti glede tega.
Obe sva se spremenili. Počasi izgublja, kar sem na njej najbolj cenila.

Zdi se mi, da je ljudi, ki niso hinavski ali dvolični vedno manj, pravzaprav zelo malo in to mi ni všeč. Taki ljudje me preprosto odbijajo, ampak zdi se, da si v to velikokrat prisiljen, če želiš obdržati nek prijeten položaj v družbi, če sem se sploh prav izrazila.

Nimam niti ene osebe s katero bi se lahko resno pogovarjala in to me duši. Pravzaprav nimam niti neke družbe.
Počutim se žalostno, osamljeno in tako zelo prazno. Najhujša je ta praznina, ki je ne morem, ne zmorem zapolniti. Še nikdar do slej se nisem počutila tako. Ubija me in ne vem, kaj narediti. Počutim se, kot bi imela luknjo sredi srca.

Upam, da je pismo razumljivo.

V naprej hvala za odgovor.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Osamljena

Uredništvo » 19 Jun 2019 15:36

Odgovor svetovalke

Draga mladenka!

To, kar si napisala, občuti veliko, veliko ljudi. Žal, nisi napisala koliko si stara. Zaradi tega bo moj odgovor zelo splošen in samo upam, da ti bo v pomoč.

To kar opisuješ imenuje Frankl eksistencialni vakuum ali bivanjska praznina. Človek enostavno ne vidi smisla, čemu in zakaj živi. Ne pričakuj, da ti bo kdo povedal, kaj je smisel tvojega življenja. Ne zato, ker ne bi znal ali želel, ampak zaradi tega, ker je to misija
nemogoče. Vsak izmed nas je unikum - je enkratno in neponovljivo bitje in prav zaradi tega ima vsako življenje svoj smisel. Najdemo ga lahko v doživljajskih vrednotah (sončni vzhod, zvoki narave, glasbe, ki jo
ustvarja človek itd., itd.) Najdemo pa ga tudi v ustvarjalnih vrednotah - delati za nekoga (pomagati soljudem, živalim) ali za nekaj (pisati, slikati, komponirati). Skozi takšne dejavnosti boš srečala ljudi, ki jim je tuja hinavščina, povzpetništvo in pehanje zgolj za materialnimi dobrinami. Poskusi v ljudeh poiskati tisto, kar je dobro (nihče ni popolnoma slab in nihče ni 100% brez napak), hkrati pa se zavedaj, da nikogar ne moremo spremeniti, razen enega - samega sebe.

Toplo ti priporočam tri knjige Franklove učenke Elisabeth Lukas:
-Priveži svoj voz na kakšno zvezdo
-Izviri, ki napajajo življenje s smislom
-Umetnost spoštovanja.

Ko jih boš prebrala (ali pa vsaj eno), bi bila zelo vesela, če mi lahko to sporočiš. Lahko tudi na moj e-mail: maja. [email protected]

Če še hodiš v šolo, so pred teboj počitnice. Izkoristi jih. Tudi z branjem priporočene literature. Hkrati pa ti želim veliko smeha. Saj poznaš arabski pregovor: "Smej se in cel svet se bo smejal s tabo. Jokaj in jokal boš sam."

Prisrčno te pozdravljam in vse dobro.

mag. Maja Krajnc, univ. dipl. sociologinja in politologinja
Puncaizmesta
Objave: 2

ObjavaNapisal Puncaizmesta » 23 Jun 2019 09:10

Pozdravljeni.

Tud sama sem porinjena v podobno situacijo, kjer imam le par soljudi in med njimi nobenega pravega prijatelja. Tako, se vecina casa pocutim osamljeno. Nimam druzbe, ne zahajam nikamor, cesar si res mocno zelim in se bojim da je problem v meni. Kje naj zacbem, da bi si lahko pridobila vec peijateljev tistih pravih? In kako jih potem obdrzati? Tudi razmerja mi ne grejo ravno dobro od rok. Prosim za kaksen dober nasvet. Hvala.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 27 Jun 2019 08:32

Odgovor svetovalke

Draga mladenka!

Bojim se, da ti ne bom mogla odgovoriti kaj več, kot sem dopisovalki pred teboj.

Ne vem, koliko si stara, kaj te zanima, kaj si želiš itd., itd. Če boš želela dobiti bolj poglobljeni odgovor, kot je ta, ki sem ga že napisala, bi bilo super, če bi mi odgovorila na zgoraj postavljena vprašanja.

Zato še enkrat enak odgovor, kot predhodni dopisovalki, hkrati pa mogoče še en namig: Poskusi se za začetek ukvarjati z dejavnostjo, ki te veseli (morda obiskovanje pasje šole, kuharskega tečaja, tečaja joge, obisk knjižnice, pač neke dejavnosti, ki te zanima). Morda boš srečala sebi podobne ljudi in z njimi navezala pristne kontakte. Toda naj ne bo to primarni cilj. Primarni cilj naj ti bo osebna rast, pomoč soljudem in morda živalim. Skozi uresničevanje teh ciljev, bodo prišle tudi spremembe, ki si jih želiš.

In še enkrat pismo, ki je že bilo objavljeno. Preberi ga, hkrati pa tudi knjige, ki so v njem omenjene. Vse ti bodo zelo koristile.

Želim ti veliko veliko lepega in skušaj vsak trenutek življenja dojeti kot neprecenljivo darilo. Kar tudi je.

mag. Maja Krajnc, univ. dipl. sociologinja in politologinja